لوگو

 مدیریت دارایی های فیزیکی بر اساس استاندارد ایزو ۵۵۰۰۱ 

مدیریت دارایی های فیزیکی براساس استاندارد ایزو 55001 ، به شرح ذیل می باشد :
استفاده بهینه ایجاد حداکثر ارزش از دارایی های سازمان اعم از دارایی‌های فیزیکی یا ناملموس و مالی یا غیر مالی دغدغه  مدیران سازمان‌هااست.
استاندارد بین المللی ایزو ۵۵۰۰۱ الزامات ایجاد، استقرار، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت برای مدیریت دارایی، که از آن به عنوان “سیستم مدیریت دارایی ها” یاد می شود، را تعیین می کند.
استفاده بهینه و تحقق ارزش از دارایی‌ها ؛
در جهت دستیابی به اهداف سازمان در حالی که جنبه های مرتبط با هزینه های مالی، محیط زیستی و اجتماعی، ریسک، کیفیت خدمت دهی و عملکرد مرتبط با دارایی ها در سازمان بالانس شده‌اند، نتیجه استقرار موثر این سیستم مدیریت در سازمان‌هاست.
یک سیستم مدیریت دارایی مجموعه ای از عناصر مرتبط و در تعامل یک سازمان است .
که پیآمد آن استقرار سیاست های مدیریت دارایی و اهداف مدیریت دارایی و فرآیندهای مورد نیاز برای رسیدن به این اهداف است.
عناصر سیستم مدیریت دارایی ؛
مجموعه ای از ابزار ها شامل سیاست ها، طرح و برنامه ها، فرآیندهای کسب و کار و سیستم های اطلاعاتی هستند که به صورت یکپارچه درآمده اند تا نسبت به تحویل فعالیت های مدیریت دارایی تضمین ایجاد نمایند.
به عنوان اولین گام، سازمان طرح استراتژیک مدیریت دارایی های (SAMP) خود را که در برگیرنده مستندسازی نقش سیستم مدیریت دارایی ها در پشتیبانی از دستیابی به اهداف مدیریت دارایی ها می باشد ایجاد می‌کند. باید توجه داشت که تمرکز این استاندارد بین‌المللی بر مدیریت دارایی‌های فیزیکی است ولی در عین حال الزامات سیستمی را بیان می نماید که می تواند برای دیگر گونه¬های دارایی ها مانند دارایی های معنوی نیز به کار گرفته شود.

جهت مشاوره ISO 9001 با شرکت مهندسی مشاور آریان گستر تماس حاصل فرمایید.

مشاوره ایزو

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *