مدیریت تغییر

مدیریت تغییر

تغييرات سازمانـي :

تغيير در ساختار سازمان بدون در نظر گرفتن اندازه تغيير ( كوچكي يا بزرگي آن ) شامل اضافه و كم كردن سرپرست ها، سوپروايزرها والباقي پرسنل،اضافه و يا كم كردن ساعات كار ، واگذار كردن كار به پيمانكاران بجاي افراد شركتي ،تغيير در شيفت ها ، تغيير در نيروي كار ، تغيير در چارت سازماني ، تغيير در اصول و روش ها و دستورالعمل هايي كه هيچ گونه ارتباطي با واحدهاي فني و توليدي ندارند و يا بر آن ها تاثير گذار نيستند .

5-3-تغييـرات فنــي :

هر گونه تغيير در اصول فني مانند افزودن يا كاستن يك دستگاه ، تغيير در نوع مواد ، بازسازي يا جايگزيني دستگاه يا تغيير در دستورالعمل ها و روش هايي كه بر واحدهاي فني و توليدي تاثيرگذار است .

 

5-4-تغييرات همگون و ناهمگون (In kind / Not In kind Change) :

چنانچه پيشنهاد در خصوص تعويض قسمتي از دستگاه با قطعه اي كاملا” مشابه ارائه شده باشد . در اين حالت تغيير همگون محسوب شده و با در نظر گرفتن همه جوانب نيازي به برگزاري كميته MOC ندارد .

تعويض قطعات يك دستگاه يا كل يك سيستم در صورتي همگون شناخته مي شود كه خصوصيات زير را دارا باشد :

–      يكسان بودن مشخصات فني مواد ( قطعه ، وزن و .. )

–      سرويس ها و خدمات مربوط به قطعه تعويض شده مانند قطعه قبل بوده باشد . تمام شرايط   بهره برداري بايد مانند قطعه اصلي باشد . بازرسي ها و تعميرات مورد نياز نبايد دچار تغييري شود .

–      قطعه يا دستگاه جديد بايستي دقيقا و تماما معادل نمونه قبل نصب شده و اصلي باشد بنابراين نبايد از نوعي جديد يا از تهيه كننده يا توزيع كننده اي ديگر باشد .

–      چنانچه تغييرات ، شرايط فوق را نداشته باشند يك نوع تغيير ناهمگون محسوب شده و مراحل MOC طي مي گردد.

 

جهت مشاور ایزو مانند ایزو9001 با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.
02177942240-77959675
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

مشاوره سیستمهای مدیریتی و مشاور ایزو با آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو