مدیران موفق و برتر

بدون ترساندن دیگران عقایدتان را بیان کنید

اغلب مدیران دارای اعتمادبه نفس بالایی هستند از طرفی به واسطه جایگاهشان دارای قدرت نیز هستند. از آنجایی که این امر می تواند موجب ترس افراد شود. لذا شما باید بدون ترساندن اعضای گروه، توانایی هایتان را در ارائه نظرات و عقایدتان توسعه دهید.

برای این کار، پیشنهادهای زیر میتوانند راهگشا باشند:

-این را بدانید که به دلیل نقش و مسئولیت تان، ممکن است دیگران شما را فردی ترسناک بپندارند.

-پیش از ارائه نظراتتان

از دیگران بخواهید نظراتشان را ارائه دهند.

-از عباراتی مانند

( این نظر به هیچ عنوان عملی نیست ،نمیتوان این نظر را عملی کرد و یا به این موضوع فکر نکردی؟) استفاده نکنید.

-از گفتن

(نظرات من) هنگام ارائه نظراتتان به شدت بپرهیزید. و موضوعات را تا حد ممکن به شخص نسبت ندهید. مثلا عبارت (نمیدونم تا چه حد تونستیم این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم) میتواند جمله ی مناسب تری نسبت به عبارت( تو هنوز این موضوع را کامل بررسی نکردی) ترس ایجاد کند.

-ببینید آیا در حال ارائه نظراتتان هستید

یا در حال متقاعد کردن افراد و تصدیق گفته هایتان، اگر سعی دارید افراد را متقاعد کنید، برانگیخته شدن احساساتتان ممکن است به منزله ی ترسناک و هولناک بودنتان تمام شود.

-از همکارانتان

در سطوح مختلف سازمان بخواهید بگویند آیا هنگام اظهار نظر نظراتتان ترسناک به نظر می رسید یا خیر. به بازخور های دریافتی به دقت گوش دهید. به جای بحث یا موضع گیری به راه هایی بیندیشید که می توانید از میزان ترسناک بودن خود بکاهید، کلمات مورد استفاده ی خود را تغییر دهید، تن صدایتان را عوض کنید، حرکات بدنتان را اصلاح کنید.

-هنگامی که

بسیار قوی و پر قدرت به کاری واکنش نشان می دهید، بگویید که این کار تنها یک واکنش است و تصمیم گیری نهایی محسوب نمی شود. گاهی این گفته برای توجیه رفتارهای شما بسیار مفید و سازنده است.

 

جهت مشاور ایزو و بحث های مدیریتی می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *