لوگو

چگونه مدیران ریزبین و وسواسی خلاقیت را در سازمان خود می کشند؟

خلاقیت کلیدی جزئی در موفقیت، رونق و رشد سازمان به حساب می آید. متاسفانه برخی از مدیران ریز بین، وسواسی و متزلزل سازمان خود و خلاقیت روح آن را می کشند حتی بدون آنکه از این موضوع آگاهی داشته باشند.

مدیران ریز بین نیروی محرک خلاقیت را از دستور العمل کاری خود کنار می زنند

روند زیان بار و منفی فعالیت های آنان بدین گونه است که: اعضای گروه دست به کاری جدید می زنند، مدیران وسواسی از بالا بر آنها نظارت می کنند و در حالی که به آنها اجازه هیچ گونه فعالیت خلاقانه ای را نمی دهند آنها را مورد پرسش و بازخواست قرار میدهند. بدیهی است که اعضای گروه به تحمل خود را از دست می دهند و از اینکه بخواهند خارج از چهارچوب ها فکر کنند، کارهای جدید انجام دهند و از روزمرگی هایشان خارج شوند دست می کشند در نییجه این امر موجب مرگ خلاقیت می شود.

رایج ترین اشتباه

رایج ترین اشتباهی که من در میان رهبران دیده ام، تلاش برای هدایت از طریق کنترل است،آنگونه عمل کنید که دلتان می خواهد تا تاثیری که از راه کنترل به دنبال آن هستید را مشاهده کنید.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
مایک میت

این موضوع که رهبری بخواهد سازمانی پررونق، پر جنب‌وجوش و خلاق داشته باشد درحالی‌که آن‌قدر آگاهی ندارد که بداند وسواس در کنترل برای او و گروهش یک تنگنا محسوب می‌شود بسیار غم‌انگیز است،بهترین جایگاهی که یک رهبر می‌تواند خود را درون آن بیابد “همیشه درصحنه بودن اما سد راه کارمندان نشدن” است.

مشاوره  ایزو 22000 با آریان گستر
اجازه دهد کارکنان

تنها راهی که یک رهبر می‌تواند همیشه درصحنه باقی بماند این است که از سر راه کارمندانش کنار رود و اجازه دهد کارکنان خود رهبری را به دست‌گیرند.

دریاهای ناشناخته

به‌ منظور تغذیه موفقیت سازمان و روح خلاقیت، رهبران باید به کارکنانشان اجازه دهند تا چیزهای جدید را امتحان کنند، خود مباحث جدیدی را ترسیم نمایند و در دریاهای ناشناخته پارو بزنند.

کنار رفتن از سر راه کارکنان

اگر یک رهبر حقیقتاً به دنبال این امر باشد ضمن کنار رفتن از سر راه کارکنانش باید گاهی نیز شکست‌ها و اشتباهاتی را به جان بخرد با این‌حال از هیچ موفقیت یا شکستی نباید چشم‌پوشی کرد، هرچه باشد به‌ منظور تحسین و تشویق برای ادامه روند خلاقیت بسیار اهمیت دارند.

رشد و تغذیه خلاقیت

آزادی، انعطاف، راه‌حل‌ها، ایده‌ها ، مخاطرات، نظرات، فرصت‌ها، ضرب العجل ها، شکست‌ها و … همه و همه لغاتی هستند که به رشد و تغذیه خلاقیت کمک می‌کنند و در هدایت به سمت موفقیت بسیار مفیدند.

در آخر

درنتیجه برای خلاقیت و رواج فرهنگ پیروزی در یک سازمان، پیشنهاد می‌شود تا مدیران وسواسی با حس ناامنی در وجودشان خداحافظی کنند.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *