مدل EMV (ارزش پولی مورد انتظار ریسک) 

مدل EMV (ارزش پولی مورد انتظار ریسک) 

♦ارزش پولی مورد انتظار ریسک یا EMV یکی از تکنیکهای مدیریت ریسک است که جهت کمی نمودن تجزیه و تحلیل های ریسک و مقایسه پروژه ها از نظر ریسک استفاده می شود.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

تحلیل های کیفی زیاد

♦مدل EMV یکی از تکنیک های تحلیل کمی ریسک است که بر اساس اعداد و انجام محاسبات ایجاد خواهد شد،در این تکنیک، تجزیه و تحلیل ریسک دیگر بر اساس تحلیل های کیفی زیاد، متوسط و کم انجام نمی شود، EMV بر مبنای محاسبه کمی و عددی دو شاخص محاسبه می گردد.

کمی و عددی دو شاخص

♦1) احتمال عددی وقوع ریسک (P)
♦2) تاثیر کمی و عددی ریسک (I)

مشاوره استراتژی با آریان گستر

به عنوان مثال

♦ ریسکی که ممکن است با احتمال 30% و با تاثیر هزینه ای منفی 30 میلیون تومان رخ دهد ارزش مالی مورد انتظار آن برابر با 9 میلیون تومان می باشد،از جمع EMV همه ریسک ها در یک پروژه و مقایسه آن با بودجه اولیه می توان دیدگاهی بهتر راجع به میزان ریسک پذیر بودن پروژه بدست آورد.

ریسک های پروژه

♦ فرض کنید جمع EMV تمامی ریسک ها در یک پروژه 1 میلیارد تومانی برابر با 200 میلیون تومان می باشد،می توان اینگونه استنباط کرد که ریسک های پروژه می تواند 20 درصد هزینه پروژه را افزایش دهد.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
مدل EMV
Description
به عنوان مثال ♦ ریسکی که ممکن است با احتمال 30% و با تاثیر هزینه ای منفی 30 میلیون تومان رخ دهد ارزش مالی مورد انتظار آن برابر با 9 میلیون تومان می باشد،از جمع EMV همه ریسک ها در یک پروژه و مقایسه آن با بودجه اولیه می توان دیدگاهی بهتر راجع به میزان ریسک پذیر بودن پروژه بدست آورد.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *