لوگو

قانون لوسادا سازمانی

قانون لوسادا سازمانی را در متن زیر مطالعه بفرمایید:

آیا می دانستید که برای رشد هماهنگ هر رابطه ای باید نسبت انتقاد و تعریف را رعایت کرد؟ دانشمندان تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده و نسبت ایده آل خوب و بد را به دست آورده اند،نسبت لوسادا نسبت مثبت و منفی در روابط بین مردم است.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
دلیل مهم بودن این نسبت ها چیست؟

تصور کنید داخل یک کشتی هستید. حرکت کردن کشتی با باد تعریف و ستایش است و فرمان کشتی انتقاد است، در این شرایط اگر انتقاد بهتر از تعریف و ستایش باشد آیا کشتی حرکت می کند؟ هر چقدر هم فرمان را بچرخانید بدون باد هیچ حرکتی نخواهید کرد.

کمبودهایش را نبیند

از طرف دیگر اگر تنها کاری که انجام می دهید تعریف کردن از (دوست، همکار، همسر و…) است و تمام تلاشتان را می کنید که کمبودهایش را نبیند این کشتی غیرقابل کنترل خواهد شد و با وجود باد هیچکس نمی داند کشتی به چه مسیری باید هدایت شود.

مشاوره  ایزو 22000 با آریان گستر
نسبت لوسادا برابر است با نسبت ۳ مثبت به ۱ منفی

و این کمترین چیزی است که برای به دست آوردن بهترین نتایج در هر گروهی (همکلاسی ها، دوستان، خانواده، پرسنل) نیاز است. ماکسیمم این نسبت، نسبت ۷ تعریف به ۱ انتقاد است، هر رابطه ای که فراتر از این حد و مرز باشد دیر یا زود فرسوده می شود.

و اما این نسبت را چگونه باید به کار برد؟

هر رابطه ای بدون نگرش مثبت و تمایل به سازش از هم گسیخته می شود. اما انتقاد را هم نباید به طور کامل از رابطه حذف کرد. حفظ تعادل در رابطه بسیار مهم است.

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.
مقاله در مورد اثر تماشاگر را مطالعه بفرماییدشرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *