از فرهنگ سازمانی خود سر در بیاورید

از فرهنگ سازمانی خود سر در بیاورید

از فرهنگ سازمانی خود سر در بیاورید

 

آگاهی از فرهنگ سازمانی

قبل از آنکه بتوانید تغییری را ایجاد کنید باید کاملا از فرهنگ سازمانی خود آگاه باشید،در فرهنگ سازمانی شما تعیین کننده ها چه هستند؟ رفتار محترمانه با کارمندان جزو فرهنگ سازمانی شماست؟ آیا سرعت کارها مهم است یا روش کارها؟ آیا خلاقیت مهم است یا نظر افراد قدیمی و با تجربه و …احتمالا ترکیبی از اینچنین اصول اساسی و تعیین کننده ای میتواند فرهنگ سازمانی شما باشد.

تعریف روشن از فرهنگ سازمانی

اگر نمی توانید به تعریف روشن و دقیقی از فرهنگ سازمانی خود برسید از مدیران بالادست خود بخواهید درک خود را از آن بگویند. سپس این تعریف را با کارکنان خود در میان بگذارید و نظر آنها را هم جویا شوید.

استخدام یک مشاور از بیرون شرکت

اگر فکر می کنید تفاوتی جدی میان درک مدیریت و کارکنان از این مسئله وجود دارد به فکر استخدام یک مشاور از بیرون شرکت باشید که بتواند فرهنگ فعلی شرکت را ارزیابی کند و سپس یافته های خود را ارائه کند.

سخن آخر

بر اساس این ارزیابی مدیران می توانند با هم کار کنند و راه هایی برای پر کردن این فاصله میان درک خود و کارکنان شان از فرهنگ سازمانی بیابند. البته به یاد داشته باشید تغییر تدریجی است و زمان می برد.

 

جهت  مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *