طرح ریزی کیفیت محصول APQP

طرح ریزی کیفیت محصول APQP 

طرح ریزی کیفیت محصول APQP که در متن زیر به آن اشاره شده است را مطلعه بفرمایید:

←طرحريزي_پيشاپيش_کيفيت محصول (Advance Product Quality Planning)(APQP) يک روش ساختار يافته است که براي برقراري مراحل ضروري از فاز دريافت الزامات محصول تا توليد محصول، و انجام فعاليتهاي مربوطه در زمان لازم در جهت رضايت مشتري صورت مي گيرد،به نوعی روشیست قانون مند از فنون مختلف که سعی در کسب کیفیت فرایند طرح و تولید دارد ضمن اینکه مراحل کسب رضایت مشتری در بطن فرایند طرح و تولید را ضمانت می کند.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

هدف از اجراي APQP

←هدف از اجراي APQP ارتباط با تأمين کنندگان به منظور برنامه ريزي کيفيت محصول و ايجاد خطوط راهنما به صورت مشترک است،در قدم دیگر سعی بر آسان نمودن ارتباط بین افراد درگیر فرایند است و اینگه آیا گام های برداشته شده بدرستی پیش رفته و کامل شده اند .

و در نقطه مقابل نیز در صورت فقدان APQP ممکن است منجر به بروز نتایج زیر شود:

1- عملكرد ضعيف محصول
2- افزايش دوره تكوين محصول و ارائه به بازار
3- افزايش هزينه هاي طرح و توليد
4-افزايش تغييرات پيش بيني نشده

برنامه ي مؤثر

←وجود برنامه اي مؤثر جهت انجام فعاليتهايي که براي تضمين کيفيت و اطمينان در طرح و توليد محصولات در نظر گرفته شود، ضرورت ويژه اي دارد، بالاخص در شرايطي که رقبا در بازار در عواملي مثل زمان عرضه محصول به بازار، کاهش هزينه ها و افزايش کيفيت و ميزان اطمينان محصولات (Reliability) با هم رقابت مي کنند،به منظور کاهش چشمگير زمان مورد نياز جهت طرح و توليد محصولات جديد و يا ايجاد تغييرات در محصولات براي جلب نظر و رضايت مشتري همزمان با انجام ساير فعاليتهاي مورد نظر، کارهايي لازم است تا رضايت مشتري جلب شود.

مهندسي همزمان

←در اين رابطه موضوع مهندسي همزمان، همزمان با طرح محصول، ايجاد فرآيندهاي توليد و فعاليتهاي تأييد طرح، روشي مؤثر در کاهش زمان طرح و ايجاد ارتباط در کارگروهي در سطح سازمان است،به علاوه استفاده از ابزار مهندسي و فرآيندها و ارتباط آنها با يکديگر از طريق مهندسي همزمان به منظور تأثيرگذاري در کيفيت و اطمينان از کار، از اهميت بسياري برخوردار است.

اين مهندسي همزمان را مي توان در طي مراحل ايجاد طرح و فرآيندهاي توليد به شرح زیر مشاهده کرد:

←1- طراحي و تعريف برنامه
←2- طراحي و توسعه محصول
←3- طراحي و توسعه فرآيند
←4- صحه گذاري و تصديق محصول و فرآيند
←5- بازخور، ارزيابي و اقدام اصلاحي

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر

سخن آخر

←نداشتن برنامه ريزي صحيح پيشاپيش کيفيت محصول به عملکرد ضعيف محصول، افزايش زمان عرضه محصول به بازار، تأثير در کيفيت دراز مدت و کوتاه مدت عملکرد کالا و افزايش هزينه طرح و توليد مي انجامد.

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
طرح ریزی کیفیت محصول APQP
Description
مهندسي همزمان در اين رابطه موضوع مهندسي همزمان، همزمان با طرح محصول، ايجاد فرآيندهاي توليد و فعاليتهاي تأييد طرح، روشي مؤثر در کاهش زمان طرح و ايجاد ارتباط در کارگروهي در سطح سازمان است،به علاوه استفاده از ابزار مهندسي و فرآيندها و ارتباط آنها با يکديگر از طريق مهندسي همزمان به منظور تأثيرگذاري در کيفيت و اطمينان از کار، از اهميت بسياري برخوردار است،اين مهندسي همزمان را مي توان در طي مراحل ايجاد طرح و فرآيندهاي توليد به شرح زیر مشاهده کرد: 1- طراحي و تعريف برنامه 2- طراحي و توسعه محصول 3- طراحي و توسعه فرآيند 4- صحه گذاري و تصديق محصول و فرآيند 5- بازخور، ارزيابي و اقدام اصلاحي
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو