لوگو

سودمندی های پذیرشِ مسئولیت شخصی در زندگی

 

 

 

شاید مؤثرترین کاری که شما برای خودتان بتوانید در زندگی انجام بدهید، پذیرش مسئولیتتان در کلیت زندگی باشد. مسئولیت پذیری، سودمندی های بسیاری دارد که شما می توانید تعدادی از آنها را شناسایی کنید. در این پُست، به سه مورد از مهم ترین مزایای مسئولیت پذیری اشاره خواهد شد.

1) آزادی

با پذیرش مسئولیت شخصی، شما آزادی و توان خلقِ زندگی تان را به دست می آورید. هنگامی که شما تصدیق می کنید که تنها خودِ شما مسئول زندگی خودتان هستید، فوراً به این تشخیص می رسید که تا چه اندازه بر زندگی تان کنترل دارید. مسئولیت پذیری همچنین شالودۀ رشد شخصی است. با پذیرش نقش خودتان در این فرایند، به خودتان فرصت رشد و بهبودی را می دهید.

2) دریافت اعتماد و احترام از دیگران

وقتی شما مسئولیت اشتباهات و اقدامات خود را می پذیرید، وعده یا حرف شما معنای بیشتری برای اطرافیانتان دارد. علاوه بر کسب اعتماد، شما احترام زیادی را به دلیل مسئولیت پذیریتان دریافت می کنید.

3) کاهش هیجانات منفی

بسیاری از هیجانات منفی با عدم پذیرش مسئولیتِ شخصی همراه می شوند هنگامی که شما دیگری را سرزنش می کنید، احتمالاً احساس خشم یا رنجش نسبت به آن شخص خواهید داشت، و اگر خود را سرزنش کنید، همواره احساس گناه یا شرمندگی را تجربه می کنید.

سخن آخر

بدترین قسمت انکارِ مسئولیت، تجربۀ احساس ناتوانی است هنگامی که شما احساس کنید که هیچ کنترلی بر زندگی تان ندارید، به راحتی می توانید احساس افسردگی کنید.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *