سرمقاله‌ای از دکتر مسعود نیلی

سرمقاله‌ای از دکتر مسعود نیلی

سرمقاله‌ای از دکتر مسعود نیلی

گسترش سریع ویروس کرونا، چالش‌های مهمی را برای کشور ما به وجود آورده است، مهار این مشکل به میزان قابل توجهی وابسته به همراهی آحاد مردم با درخواست‌ها و توصیه‌های مسئولان ذیربط در زمینه تغییر در شیوه زندگی است،اعمال این تغییر در درجه اول نیازمند اعتماد و تکیه فراگیر به نظام تصمیم گیری است.

جهت مشاوره ایزو 45001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
قشر کم درآمد

علاوه بر آن، مراعات‌های بهداشتی مورد نیاز، برای خانوارها پرهزینه و به ویژه برای قشر کم درآمد، بعضا غیر قابل تحمل است. ضمن آنکه، این مراعات‌ها مستلزم انجام کار کمتر و درنتیجه درآمد کمتر برای گروه‌های وسیعی از جامعه است که نهایتا به فشار بیشتر بر هزینه خانوار خواهد انجامید.

فشارهای سنگین روحی

عدم رعایت توصیه‌های ایمنی اما می‌تواند به گسترش غیر قابل کنترل بیماری بینجامد و گسترش زیاد بیماری علاوه بر فشارهای سنگین روحی، بار هزینه‌ای سنگینی را متوجه دولتی می‌کند که بدون کرونا هم دست بگریبان کسری بودجه سنگین بوده است. در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی، بلحاظ ملاحظات انساندوستانه، کسی نخواهد توانست مانع از تامین پولی هزینه‌های سنگین بیمارستانی و غیر بیمارستانی این بیماری در مقیاس گسترده شود.

رعایت‌های بهداشتی

این شرایط اقتصاد را به «کرونای تورمی» مبتلا خواهد کرد،تورمِ بیشتر، فشار هزینه ای سنگین‌تری را متوجه خانوارها می‌کند و در نتیجه سطح رعایت‌های بهداشتی کمتر و کمتر خواهد شد و این چرخه معیوب می‌تواند بدون انتها تا بروز یک فاجعه انسانی بزرگ ادامه پیدا کند.

مشاوره در امر مدیریت ریسک با آریان گستر
تصمیم‌گیری در حوزه‌های گوناگون

متوقف ساختن چرخه معیوب ذکر شده مهمترین اولویت کشور در شرایط کنونی است. اولین مانع دستیابی به این هدف، ضعف شدید اعتماد به نظام تصمیم‌گیری در حوزه‌های گوناگون است که اینک در این عرصه حیاتی خود را به صورت یک آزمون بزرگ نمایان کرده است.

هزینه‌های سنگین

مشکل دوم، معیارهایی است که به غلط بر نظام اطلاع‌رسانی عمومی کشور و مصلحت‌ اندیشی‌هایی که به رغم هزینه‌های سنگینی که بارها تحمیل کرده اما همچنان بر ادامه مسیر قبلی خود اصرار دارد حاکم است و بالاخره مانع سوم کیفیت ضعیف سیاستگذاری است که آنهم مشکلی مزمن و نهفته در ذات همه موضوعات است که آنهم اینک در این موضوع بسیار مهم نارسایی‌های خود را به نمایش گذاشته است.

در آخر

چنانچه خدای ناکرده، با زمینه ضعیف اعتماد به نظام تصمیم‌گیری از یک طرف و ضعف مالی دولت از طرف دیگر، به سمت آینده حرکت کنیم، «کرونای تورمی» گریبان کشور را خواهد گرفت که تألمات روحی ناشی از تبعات بیماری و بی‌ثباتی اقتصادی ناشی از تورم بالا را به دنبال خواهد داشت و مسلما به جدّ باید از آن دوری جست.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
سرمقاله‌ای از دکتر مسعود نیلی
Description
در آخر چنانچه خدای ناکرده، با زمینه ضعیف اعتماد به نظام تصمیم‌گیری از یک طرف و ضعف مالی دولت از طرف دیگر، به سمت آینده حرکت کنیم، «کرونای تورمی» گریبان کشور را خواهد گرفت که تألمات روحی ناشی از تبعات بیماری و بی‌ثباتی اقتصادی ناشی از تورم بالا را به دنبال خواهد داشت و مسلما به جدّ باید از آن دوری جست.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *