سبک ارتباطی منفعلانه

سبک ارتباطی منفعلانه

سبک ارتباطی منفعلانه را می توانید در متن زیر مطالع بفرمایید:

 

 

افراد در روابط بین فردی به شیوه های مختلفی برای حقوق ومسئولیت های خودشان و دیگران برخورمی‌کنند

یکی از این سبک های ارتباطی، سبك ارتباطي منفعلانه است

در این سبک ارتباطی، فرد با عذرخواهی افراطی و کوچک انگاری خود، تمامی افکار، احساسها و حقوق شخصی خود را به نفع طرف مقابل نادیده می گیرد،پيام ارتباطي افــراد منفعل « من خوب نيستم، شما خوب هستيد»

راضي نگه داشتن ديگران

هدف این ارتباط، راضي نگه داشتن ديگران و اجتناب از تعارض و كشمكش به هـر قيمت ممكن است. این افراد به ديگران اجازه میدهند تا به حريم خصوصي آنان تعرض نمايند به ظاهـر افـرادي متواضـع، صبـور، از خود گذشـته و مهربان هسـتند امـا در باطن از اينكه به ديگران اجازه میدهند به راحتي حقوق و احساسات او را ناديده گرفته و زير پا بگذارند، ناراحت هستند

وقتي ديگران درخواســتي از آنان می‌کنند، با اين نوع جملات پاسخ میدهند:

هـر طـور صلاح میدانی
برايم فرقي نميكنه
هـر چي شما بگوييد

خشم و خصومت

این دسته از افراد به خاطر این که مدام هیجانات خود را سرکوب می کنند، پر خشم و خصومت هستند ولــي چــون قــدرت بيــان اين عواطف را ندارند، گاهی با توسل به شیوه های غير مستقيم و انحرافي خشم خود را خالي می‌کنند به این افراد، پرخاشگر منفعل می گویند.

آرام و مطیع

ظاهرا آرام و مطیع هستند ولی اعتراض خودشان را به صورت کم کاری، خرابکاری مخفیانه، آسیب زدن به وسایل و خراب کردن فردی که باهاش خصومت دارند، نشان می دهند بدترين سبك ارتباطـي است، چـون كسي كه آماج خشم اين افراد قرار میگیرد، نمیدانـد به خاطـر چه تقصيري و توسط چه كسي آمـاج خشم و پرخاشگري قرار گرفته است.

 

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره استراتژی با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

 

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
سبک ارتباطی منفعلانه
Description
وقتي ديگران درخواســتي از آنان می‌کنند، با اين نوع جملات پاسخ میدهند: هـر طـور صلاح میدانی برايم فرقي نميكنه هـر چي شما بگوييد خشم و خصومت این دسته از افراد به خاطر این که مدام هیجانات خود را سرکوب می کنند، پر خشم و خصومت هستند ولــي چــون قــدرت بيــان اين عواطف را ندارند، گاهی با توسل به شیوه های غير مستقيم و انحرافي خشم خود را خالي می‌کنند به این افراد، پرخاشگر منفعل می گویند.
Author
Publisher Name
آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'