لوگو

سازمان هولوگرافیک

متن زیر مطالبی را در مورد سازمان هولوگرافیک برای شما عزیزان ارائه می نماید:

 

 

تصور کنید جلوی آینه ای که روی دیوار نصب شده است، ایستاده اید و آینه تصویر شما را به عنوان یک کل نمایش می دهد. در واقع تصویر آینه نمودی است از چهره شما، سن و سال، حالت روحی، انگیرش، جهت نگاه، ابزار در دست، ترکیب عناصر لباس، رنگ لباس و…

تفاوت آینه یکپارچه و آینه شکسته شده

حال فرض کنید سنگی به سوی آینه ای که در دیوار نصب شده است، پرتاب کرده و آینه به تکه های کوچک تر خرد می شود و همچنان روی دیوار باقی می ماند تکه های کوچکتر آینه باز هم همان تصویر را در ابعادی کوچکتر نشان می دهند تنها تفاوت آینه یکپارچه و آینه شکسته شده، در تعداد تکه های بیشتر و نمایش ویژگی های قبلی تصویر در ابعاد کوچکتر است.

ترکیب اجزاء انسانی و غیر انسانی

با تامل بر استعاره فوق از سازمان، می توان ادعا کرد سازمانها یک کل واحد نیستند و از ترکیب اجزاء انسانی و غیر انسانی در کنار هم تشکیل شده اند تا اهداف واحدی را دنبال کنند «سازمان کل گرا یا هولوگراف» نیز سازمانی است که بسیاری از ویژگی ها و ابعاد آن از جمله اهداف، رفتار، و محیط در در تک تک اجزا نمود پیدا می کند!

حرکت به سمت پیچیدگی

سازمان های هولوگرافیک با حرکت سازمان به سمت پیچیدگی شکل می‌گیرند در این شرایط نیاز به انعطاف و پاسخ به‌موقع به الزامات محیطی بالاتر رفته و سازمان‌ها اصول بروکراسی تقریباً در تمامی زمینه‌ها دور شده‌اند.

تحول کل سازمان

در این سازمان‌ها تحول کل سازمان ریشه در تحولات فردی دارد، به عبارتی دیگر تغییر کل با تغییر اجزا امکان‌پذیر نبوده و هر فرد در سازمان انعکاسی از کل آن سازمان در تمامی‌جنبه‌ها و زمینه‌ها می‌باشد. در این حالت ارتباط بین اجزا بسیار مهم بوده و برآیند این ارتباطات و تعاملات نیز کل را می‌سازد نه می‌توان اجزا را بدون در نظر گرفتن کل بررسی کرد و نه می‌شود کل را بدون توجه به اجزا دید. همه چیز با هم و در ارتباط با یکدیگر دیده و تعریف می‌شوند.

در سازمان هولوگرافیک افراد می‌دانند که:

– به کجا می‌رویم؟
– نقش ما در سازمان چه خواهد بود؟ از من چه انتظاراتی دارند؟
– من چه انتظاراتی می‌توانم از تیم‌های دیگر داشته باشم؟
– ارزش‌های سازمان من چیست و چگونه به آن می‌رسیم؟

 

 

 

جهت مشاوره ایزو و بالا بردن سیستم کیفیت سازمان خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.
02177942240-77959675

گواهینامه CE  اروپا از تخصص های ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر
مشاور ایزو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *