لوگو

۱۲ نکته مهم برای اینکه زودتر استخدام شوید

بهترین کار در چنین موقعیتی این است که به‌جای تلاش کورکورانه، وضعیت رزومه، سرووضع ظاهری، طرز صحبت کردن در مصاحبه شغلی و… را ارزیابی کنید و ببینید کجای کارتان اشتباه بوده است، در ادامه ۱۲ نکته را مطرح می‌کنیم که در فهم بهتر این اشتباه‌ها و درنتیجه، در یافتن شغل مناسب مهم‌ اند.

برای مشاغلی درخواست بفرستید که مناسب وضعیت شما باشند

فرستادن رزومه برای هر شغلی که دم دستتان می‌رسد، باعث اتلاف وقت و انرژی شما می‌شود. به‌دنبال شغلی باشید که با وضعیت و توانایی‌های شما همخوانی داشته باشد.

چکیده رزومه خود را بررسی کنید

اغلب کارفرمایان فقط چند ثانیه صرف نگاه‌کردن به چکیده رزومه شما می‌کنند. پس نگارش چکیده‌ای جذاب، دقیق و مختصر که مناسب همان کار طراحی شده باشد، تأثیر قابل‌توجهی در برگزیده‌شدن شما دارد.

رزومه خود را بررسی و ویرایش کنید

نه‌ تنها چکیده بلکه خود رزومه هم مهم است. رزومه شما باید مدام بازبینی و به‌روزرسانی شود. سعی کنید رزومه خود را طوری طراحی کنید که بیشترین همخوانی را با مشاغل موردنظرتان داشته باشد.

نیازی نیست همه تجربه‌های شغلی خود را در رزومه وارد کنید

بسیاری از کارفرمایان به‌دنبال دانستن همه جزئیاتِ سال‌ها تجربه شما نیستند. آنها فقط می‌خواهند نیاز کاری خود را رفع کنند. از طرفی، برخی مشاغل تجربه چندانی لازم ندارند و اتفاقا تجربه زیاد که گاهی نشانه سن بیشتر متقاضی است، احتمال دارد به عاملی منفی در استخدام تبدیل شود. فقط اطلاعات لازم و مفید را وارد رزومه خود کنید.

اطلاعات غیرشغلی را هم در رزومه بنویسید

می‌توانید مهارت‌‌ها، نگرش‌های حرفه‌ای، فعالیت‌های داوطلبانه و… را وارد رزومه‌تان کنید تا شخصیت غنی و چندوجهی خود را بهتر نمایش دهید.

گواهینامه CE  اروپا از تخصص های ماست.
به لباس و سرووضع خود درهنگام مصاحبه شغلی توجه کنید

چند دقیقه نخست اولین دیدار همیشه مهم است و بیشترین تأثیر مثبت یا منفی را در نگرش افراد ایجاد می‌کند؛ پس لازم است لباس و ظاهر شما طوری باشد که بیشترین تأثیر مثبت را در مصاحبه‌ کنندگان به وجود آورد. متناسب با محیط کاری لباس بپوشید که قصد ورود به آن را دارید.

در مصاحبه شغلی، خودتان باشید

جواب‌های تمرین‌ شده، لبخند‌های ساختگی و حرف‌هایی که فکر می‌کنید باعث جلب‌نظر کارفرما می‌شوند، کارفرما را گمراه می‌کنند. کارفرمایان می‌خواهند بدانند واقعا چه کسی را استخدام می‌کنند، پنهان‌کردن شخصیت نیز به‌مدت طولانی غیرممکن است. خودتان باشید و با صداقت به پرسش‌ها پاسخ دهید.

جهت مشاور ایزو و بالا بردن سیستم کیفیت سازمان خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.
مهارت‌ها و تجربه‌های خود را در قالب خاطره و قصه به اشتراک بگذارید

یکی از روش‌‌های تحت‌ تأثیر قراردادن مصاحبه‌ کنندگان، ارائه تجربیات شغلی خود در قالب خاطره و قصه است سعی کنید در پاسخ به پرسش‌های آنها، مهارت‌ها و توانایی‌‌های خود را در قالب وقایعی که در کار قبلی تجربه کردید، بازگو کنید؛ بدین ترتیب کارفرما هم متوجه تجربه عملی شما در رویارویی با مسائل کاری می‌شود و هم به شخصیت شما بهتر پی می‌برد.

هرگز بدگویی نکنید

یکی از اشتباه‌های بزرگ کارجویان، بدگویی از شغل قبلی و رئیس و همکاران پیشین است. با این کار، اولین سؤالی که در ذهن مصاحبه‌کننده نقش می‌بندد، این است که چنین فردی اگر از این شرکت برود، درباره ما چه خواهد گفت؟!

شبکه‌ سازی کنید

یکی از ضروری‌ترین روش‌ها برای یافتن شغل مناسب، داشتن ارتباطات فراوان و حرفه‌ای با افراد گوناگون است،چه به‌صورت آنلاین، چه به‌صورت حضوری، سعی کنید ارتباطات حرفه‌ای خود را گسترش دهید‌.

توصیه‌ نامه و معرفی‌نامه بگیرید

در هر شغلی که هستید، سعی کنید در رزومه خود معرفی‌نامه‌هایی از دیگران را بگنجانید. از مدیران و همکاران سابق، مشتریان، شریکان تجاری و… بخواهید برایتان توصیه‌نامه بنویسند،این توصیه‌ها نشان می‌دهند که شما فردی باتجربه و قابل‌اتکا هستید.

برای یک شغل بیش از یک بار درخواست بفرستید

گاهی اوقات درخواستی به‌همراه رزومه برای شرکتی می‌فرستید،مدتی می‌گذرد و خبری نمی‌شود. ناگهان دوباره می‌بینید که آن شرکت برای همان موقعیت اعلام نیاز کرده است. در این حالت، ارسال دوباره درخواست مانعی ندارد. فقط بهتر است این بار رزومه و چکیده‌اش را بازبینی کنید تا مطمئن شوید که مطابق با نیازهای اعلام‌شده است.

مقاله ای را در مورد در مصاحبه در باغ سبز نشان ندهید را ببینید:

با شماره های زیر ارتباط برقرار بفرمایید:
02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *