زبان بدن

 

چگونگی انتقال پیام‌های مثبت با زبان بدن 

 اهمیت زبان بدن
طی تحقیقات پژوهشگران ۶۰ الی ۹۰ درصد پیام هایی که به دیگران منتقل می شود، از طریق زبان بدن است. رفتار شما در اولین ملاقات اهمیت بالایی دارد، چرا که افراد در دقایق اول تحلیل های زیادی انجام می دهند. مثلاً آیا این فرد مورد اطمینان است؟ آیا می‌توان مسئولیت یک کار را به او سپرد؟ به همین دلیل اگر دوست ندارید که پیام اشتباهی به دیگران منتقل کنید، باید زبان بدن را در کنترل خود داشته باشید. در این مقاله با ۱۸ حالت زبان بدن آشنا خواهید شد که در موفقیت شما اثرگذار است.

بدن
۱. کمرتان را صاف کنید و شانه های تان را کمی به پایین بیندازید. توجه داشته باشید که آن قدر صاف نایستید که نشان دهد شما فرد مغروری هستید.
۲. بدن تان را هم راستا با مخاطبی که دارید قرار دهید تا نشان دهد شما به بحث علاقه مند هستید.
۳. پاهای تان را صاف کنید و چسبیده به هم قرار ندهید. بلکه تلاش کنید تا به اندازه ی کمتر از عرض شانه باز کنید. با این کار اضطراب نداشتن تان را نشان خواهید داد.
۴. خیلی کم به طرف مخالف خم شوید تا نشان دهد به بحث علاقه مند هستید.
۵. گاهی برای اینکه نشان دهید موافق قرارداد هستید، می توانید از زبان بدن طرف مقابل هم استفاده کنید. به این شکل که هر حالتی که او برای نشستن انتخاب کرد، شما هم همان طور بنشینید.

 دست ها

۶. برای این که حالت تدافعی نداشته باشید، دست به سینه نایستید. بلکه دست ها را به آرامی در کنار بدن تان قرار دهید.
۷. در هنگام صحبت کردن، حتما از دست های تان استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که استفاده کردن از دست ها در هنگام صحبت کردن، فکر را هم بهبود می بخشد.
۸. همیشه در زمان ملاقات با دیگران، دست آنها را بفشارید. باید محکم دست دهید ولی نه به صورت آزار دهنده.
۹. پیش از قرار ملاقات، در مورد فرهنگ معاشرت طرف قرارداد حتما تحقیقات لازم را به عمل آورید.

سر

۱۰. با تکان دادن آرام سر و لبخند می توانید به طرف مقابل نشان دهید که با او موافقید تا متوجه شود که منظورش را متوجه شده و به او گوش می کنید.
۱۱. خندیدن اگر به موقع باشد برای تغییر دادن فضای محیط خوب است، در ضمن باید نشان دهید به حرف های طرف مقابل گوش می کنید.
۱۲. ارتباط_چشمی با فردی که صحبت می‌کند نشان می دهد به بحث علاقه‌مندید، اما توجه کنید با خیره شدن اشتباه گرفته نشود و فرد مقابل احساس آزردگی نکند.
۱۳. به سرعت پلک زدن نشانگر استرس و نگرانی شماست.
۱۴. حالت هایی که فرد مقابل به صورت خودش می گیرد را تقلید کنید تا علاقه مندی خودتان را به بحث، به او نشان دهید.
۱۵. یک نفس عمیق بکشید و با صدایی آرام حرف بزنید. مراقب باشید جملات سوالی و خبری را به درستی ادا کنید.

 نکات پایانی:

۱۶. یادداشت_برداری هنگام صحبت کردن دیگری، نشان اهمیتی است که به صحبت هایش می دهید. ولی توجه کنید که این کار به ارتباط چشمی صدمه نزند.

۱۷. حواس تان به زبان بدن طرف مقابل هم باشد. تعداد زیادی از افراد، عادت های خاصی دارند و می توانید اطلاعات زیادی را از این راه بدست آورید.

۱۸. اگر در پایان جلسه با فشار دادن دست طرف مقابل و برقراری ارتباط چشمی، اتاق را ترک کنید، نشان می دهید که از از ملاقات لذت برده اید.

مشاوره ایزو

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *