لوگو

ریسک های ایمنی و بهداشت در فعالیت های تخریب

 

 

 

 

بیشتر ریسک های ایمنی و بهداشت در فعالیت های تخریب مربوط به واژگونی ناگهانی و غیر برنامه ریزی شده سازه می باشد؛در عین حال استفاده نامناسب از ابزار تخریب می تواند علاوه بر کارگاه ناایمن موجب آسیب و جراحت گردد.

ماشین آلات تخریب

استفاده از ماشین آلات تخریب ریسک هائی را در بردارد از قبیل برخورد با وسائط نقلیه یا اشیا متحرک(برای مثال الحاقات خاکبردار)علاوه بر تماس با ماشین آلات یا موادی که ماشین می شوند،سازه هایی که به طور جزئی تخریب شده اند می بایست محدود شده و علائم خطر به منظور حفاظت کارگران از ورود به محیط های خطرناک نصب گردند؛سقوط از ارتفاع یکی از معمول ترین حوادث مواجه شده طبق امار HSE می باشد.

ریسک های ناشی از انفجار می بایست مورد ارزیابی قرار بگیرند

حتی اگر تعداد ریسک های مرتبط با فعالیت های تخریب به نظر نسبتا کوچک می رسد،فاکتورهای زیادی وجود دارند در صورتی که به درستی مورد توجه قرار نگیرند ممکن است موجب بروز آسیب یا مرگ و میر جدی شوند،چنین فاکتور های کلیدی در ادامه مورد ارزیابی قرار می گیرند.

فاکتورهای کلیدی مرتبط با تراز بالای ایمنی و بهداشت در نوسازی
کلیات

ایمتین و بهداشت تاثیر زیادی در طراحی و مدیریت پروژه های نوسازی،بخصوص فعالیت های تخریب دارد،به بیان دیگر این فاکتورها موثرترین فاکتورها در انتخاب روش های تخریب برای پرهیز از ناپایداری سازه و جلوگیری از واژگونی سازه بشمار می روند،مهم ترین سوالی که در این مطالعه لازم است برآن تمرکز کرد این است که چرا واژگونی بوقوع می پیوندد؟

واژگونی سازه ای

واژگونی سازه ای به عنوان واقعه ای با دلایل قابل پیش بینی و غیر قابل پیش بینی تعریف می شود،عوامل غیر قابل پیش بینی عموما به وقایع و بلایای طبیعی از قبیل زمین لرزه،سیل و…برخلاف عوامل قابل پیش بینی می توانند تعیین،کنترل،کاهش یا حذف شوند.

فعالیت های تخریب

عوامل واژگونی مربوط به فعالیت های تخریب می تواند از فازهای مختلف پروسه ساختمان شناسائی گردند:طراحی،ساخت،استفاده و نوسازی،پروسه ساخت برای پروژه جدید در جایی که فاز طراحی و تخریب می تواند بطور کامل شناخته شود تا اندازه ای مشابه طرح پروژه نوسازی است،فاز طراحی لازم است گسترش داده شود و فاز اجرا می بایست برنامه ریزی گردد.

سخن آخر

بنابراین می بایست طراحی،برنامه ریزی و اجرا بدقت مورد مطالعه و ارزیابی قرار بگیرد،در زمان توسعه مطالعه فازها تعیین عوامل احتمالی بر ناپایداری سازه امکان پذیر است،در چنین فازهایی ابزار ها و روش های مختلف برای جلوگیری از تامین فراهم می گردد.

 

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *