روابط کاری

 

چگونه  در روابط کاری می توان رابطه ی مثبتی را با رئیس و همکاران برقرار کرد؟

در گذشته، مدل رابطه ی یک کارمند با مافوق ارشد خود، یکی از تاثیرگذارترین فاکتورهایی بود که در لذت بخش بودن کار برای کارمند نقش داشت. به مرور زمان، این روند با تغییراتی مواجه شده است.

در سال های اخیر، رابطه ای که با همکاران برقرار می شود در میزان رضایتمندی از کار نقش تاثیرگذار تری را یافته است. بخشی از این رویکرد به خاطر نیروی کار جوان و تحصیلکرده ای است که وارد بازار کار شده اند. جنبه دیگر این است که در بسیاری از تنظیمات سازمانی، تعداد زیادی ار همکاری های بین واحدی وجود دارد که بیش از یک رابطه ی تعریف شده را تشکیل می دهد.

فاکتور دیگری که می تواند در کاهش اهمیت ارتباط کارمند با سرپرست یا رئیس نقش داشته باشد، به هزاران روشی مربوط می شود که یک کارمند در محیط کار خود مورد ارزیابی قرار می گیرد.
در ادامه با برخی از روش هایی که به ایجاد رابطه ی مثبت با همکاران و مدیر در محیط کار منجر می شود، آشنا خواهید شد:

قدردان باشید

کمتر پیش می آید که کارمندان از رئیس ها و سرپرستان خود قدردانی کنند. آنها اغلب با شکایت ها و مشکلات مختلف مواجه می شوند که انتظار می رود به آنها رسیدگی کنند. گاهی اوقات از آنها تشکر کنید و دلیل این تشکر خود را مشخص کنید

مراقب باشید:

یکی از رایج ترین شکایاتی که به ویژه در برخورد افراد در سنین مختلف به گوش می رسد، احساس بی احترامی است. اکثر ما انسان ها نمی دانیم که چه چیزهایی باعث حس بی احترامی می شود؛ اما کاملا آن را احساس می کنیم. به روش محترمانه ای درباره ی فعالیت های رئیس خود حرف بزنید تا چنین احساسی در او شکل نگیرد.

شفاف باشید

اگر می خواهید درباره ی موضوع نگران کننده ای حرف بزنید، باید آن را به صورت کاملا شفاف بیان کنید و از ابهام و کلی گویی پرهیز کنید. این رویکرد باعث می شود که رئیس شما به آن موضوع رسیدگی کند.

مسئولیت پذیر باشید

کار خود را به خوبی انجام دهید و نشان دهید که برای هر کاری آماده هستید. زمانی که کار با کیفیتی را ارائه می کنید، باعث می شود که سرپرست یا مدیر شما نیز وجهه ی خوبی را به دست آورد.

هدف از برقراری ارتباط مثبت با رئیس یا مدیر، چاپلوسی کردن برای به دست آوردن موقعیت بهتر نیست. هدف این است که رابطه ی سالم، مثبت و با احترام متقابلی شکل بگیرد که در نهایت به ارتباط بهتر منجر می شود؛ این رویکرد باعث می شود که در شرایط عدم توافق، به خوبی با هم همکاری کنید و در واقع شراکتی را تشکیل می دهید که در شرایط سخت، از هم پشتیبانی و حمایت می کنید.

 

مشاوره ایزو

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarco

One comment

  1. پینگ بک راز ثروتمند شدن بیل گیتس - مشاور ایزو , اخذ ایزو , شرکت ایزو , مشاوره ایزو , ایزو 9001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *