لوگو

رهبری و مدار عصبی

رهبری و مدار عصبی مطلبی مهم در امز مدیریت می باشد که در متن زیر می توان به آن اشاره نمود:

♦ بخشهایی از یک مقاله جالب با عنوان” رهبری و مدار عصبی” از HBR ژانویه ۲۰۱۹

پيروان شما؛ آينه شما

♦ بخشي از سلول هاي مغز و نورون ها خاصيت آينه اي دارند. هيجان را درك و تقليد مي كنند. يكي از دستاوردهاي علم نورولوژي اجتماعي كشف نورون هاي آينه اي است.

♦ شما با صدور هيجانات، احساسات و رفتارهايي از خود مي توانيد طرف مقابل را به تقليد وادار كنيد. تكنيك اين كار در شناخت كاركرد مدار عصبي افراد است.

نورون هاي آينه اي سازماني

♦ رهبران مي توانند اثرات هيجانات و اقدامات خود را در كاركنان بيابند. سلسله اعصاب سازماني داراي پيوندهاي عصبي ميان مغزهاست؛ به طوري كه بخش هايي از سازمان عينا بازتاب حركات و هيجانات شما را منعكس مي كنند.

انتقال پيام

♦ اگر يك واقعيت تلخ را با يك احساس مثبت انتقال دهيد، آثار رفتاري طرف مقابل خوب و عالي است.

♦ اگر واقعيتي شيرين را با احساسي تلخ انتقال دهيد، آثار رفتاري طرف مقابل بد و نامناسب است.

♦ از چهره هاي عبوس و رفتارهاي خشك، پيامي به شبكه هاي عصبي اجتماعي نقل نمي شود.

رهبر دقیقا سازگار

♦ مدیران ارشد و سطح بالایی که دم از رهبری می زنند بیشتر بر توانمندی هایی چون هوش ذاتی و غریزی برای هدایت و راهبری دیگران تاکید دارند. اما یک نکته نادیده و رازی عجیب در پشت ماجرای رهبری نهفته است.

درک مود دیگران

♦ فراست و بینش برای رهبری دیگران در قسمت هایی از مغز تولید می شود که Spindle Cells نامیده می شوند. اندازه این سلول ها چهار برابر سایر سلول های مغز است و دارای شاخک ها و بازوهای طولانی تری هستند؛ به طوری که پیام های حاوی هیجان، احساس و قضاوت با سرعتی بسیار زیاد تر از سایر پیام ها از طریق این سلول ها انتقال می یابند،مرکز فرماندهی قضاوت، اعتقادات و هیجانات در مغز آدمی Social Guidance System نامیده می شود.

راهبری اجتماعی

♦ مغز دارای یک سیستم هدایت اجتماعی است. افرادی که سلول های درگیر در راهبری اجتماعی مغز آنان از نظر فیزیولوژی ضعیف و یا دارای نارسایی باشند، هیجانات، عواطف و اعتقادات را با سرعت کمتری از طرف مقابل دریافت می کنند. سلول های اسپیندل در تمام واکنش ها و تعاملات روزمره ما دخالت دارند.

سیستم سیم کشی عصبی

♦ قابلیت اعتماد و راستی آزمایی افراد به سرعت انتقالات در سیستم سیم کشی عصبی Neural Circuits افراد بستگی دارد، سرعت این انتقالات در مدار عصبی یک بیستم ثانیه است، این سرعت شگفت انگیز منجر به برقراری هیجانات، تصورات، عقاید و برداشت های فرد از رخدادهای اطراف خود می شود. هر چه این سرعت در ساختار فیزیولوژیک مغز یک فرد کاهش یابد، درک و قضاوت افراد نیز از کیفیت کمتری برخوردار خواهند شد.

فیزیک اطاعت از رهبر

♦ رهبران با همین ابزار یعنی کارکرد سلول ها اسپیندل می توانند افراد و پیروان خود را تحت کنترل درآورند. ساختار اطاعت کنندگی، یک ساختار فیزیکی است؛ زیرا ناشی از کارکرد نورون ها وسلول های درگیر در انتقال قضاوت و هیجان است.

جهت  مشاور ایزو و کسب اطلاعات در زمینه ممیزی در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
رهبری و مدار عصبی
Description
فیزیک اطاعت از رهبر ♦ رهبران با همین ابزار یعنی کارکرد سلول ها اسپیندل می توانند افراد و پیروان خود را تحت کنترل درآورند. ساختار اطاعت کنندگی، یک ساختار فیزیکی است؛ زیرا ناشی از کارکرد نورون ها وسلول های درگیر در انتقال قضاوت و هیجان است.
Author
Publisher Name
آریان گستز
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *