رهایی از تعصب در مدیریت چرا و چگونه؟

رهایی از تعصب در مدیریت چرا و چگونه؟

 

 

حتما شما هم بسیار شنیده اید که می گویند:

بر اساس آنچه حس می کنیم و ندای درونی به ما می گوید، تصمیم بگیریم من مخالف این موضوع نیستم و نمی گویم اینکار غلط است، اما یک مشکل اساسی در این نوع رویکرد وجود دارد و آن این است که اغلب، تعصبات ما به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه، در این نوع تصمیم گیری، دخالت داده می شوند و در نهایت کار را خراب می کنند. آن ندای درونی که ما از آن حرف می زنیم به شدت تحت تاثیر افکار، تصورات و تعصبات ما هستند. و متاسفانه باید بگویم تعصب بیجا، به غلط اعتماد به نفس کاذب به ما تزریق می کند.

تعصب بیجا

تعصب بیجا یعنی به خود و به دیگران بگوییم که این است و جز این نیست! که این امر به خودی خود اعتماد به نفس ما را در مسیر غلط افزایش داده و در واقع اعتماد به نفس کاذب ایجاد می کند و این یعنی گرفتن تصمیمات غلط …

راه درمان

راه خلاصی از این تعصبات و رفتارهای غلط، آگاه شدن نسبت به آنهاست، رفتارهای خود را پیوسته بررسی و تحت نظر بگیرید و گاهی آنها را به نقد بکشید، و آگاهانه اجازه دهید دیگران هم شما را به نقد بکشند،در صورتی که ما بدانیم کدام تفکرات نهادینه شده در ذهن ما، غلط و نادرست است می توانیم بسیار سبک بال تر از گذشته تصمیمات قویتر و بهتری بگیریم.

 

جهت مشاور ایزو و مشاوره در مورد روش های موفق مدیریتی می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
رهایی از تعصب در مدیریت
Description
بر اساس آنچه حس می کنیم و ندای درونی به ما می گوید، تصمیم بگیریم من مخالف این موضوع نیستم و نمی گویم اینکار غلط است، اما یک مشکل اساسی در این نوع رویکرد وجود دارد و آن این است که اغلب، تعصبات ما به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه، در این نوع تصمیم گیری، دخالت داده می شوند و در نهایت کار را خراب می کنند. آن ندای درونی که ما از آن حرف می زنیم
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو