سخنانی جالب از راسل ایکاف نظریه پرداز تفکر سیستمی

سخنانی جالب از راسل ایکاف نظریه پرداز تفکر سیستمی

سخنانی جالب از راسل ایکاف نظریه پرداز تفکر سیستمی

 

 

وقت گذاشتن مدیران

مدیران از «کارهای درست خود» نمی‌آموزند آنها با اشتباه کردن، یاد می‌گیرند،مدیران برای کارهایی که کمتر مهم است، وقت بیشتری می‌گذارند، وقتی که روی حاشیه‌پردازی و تعارفات صرف می‌شود،‌ بیشتر از زمانی است که صرف کارها و بحث‌های حیاتی می‌گردد.

درک کمتر

هر چه یک فرد،‌ به حرفی که می‌زند درک کمتری داشته باشد، متعصبانه‌تر از آن دفاع می‌کند، گاهی تحلیل یک سیستم، فقط به ما می‌گوید که یک سیستم چگونه کار می‌کند. نه اینکه: «چرا کار می‌کند؟» بوروکرات، کسی است که می‌تواند هزار دلیل برای انجام ندادن یک کار پیدا کند، اما نمی‌تواند یک دلیل برای انجام دادنش جور کند.

الگوی فکر کردن

زمانی که یک کسب و کار را می‌خرید، آینده آن را بخرید نه گذشته‌اش را هر فرهنگی، یک الگوی فکر کردن مشترک دارد این الگوی فکری همان سیمانی است که آجرهای فرهنگ را کنار هم نگاه می‌دارد. این نحوه فکر کردن است که نشان می‌دهد آن فرهنگ، «دنیا را چگونه می‌فهمد».

سخن آخر

خیلی از بیانیه‌های ماموریت سازمانها بی‌معنی هستند آنها «نیازهایشان» را با «هدفهایشان» اشتباه می‌کنند، سازمانی که در ماموریت خود می‌نویسد: «کسب سود برای سهامداران» مانند کسی است که ماموریت زندگی خود را «جذب اکسیژن کافی برای تنفس» اعلام کند!

 

جهت  مشاور ایزو می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاوره تعالی سازمانی تخصص ماست.

مشاوره استراتژی با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *