راز ثروتمند شدن بیل گیتس

 

ادامه 8 راز ثروتمند شدن بیل گیتس

قسمت پایانی

۶ – از اشتباهات خود درس می‌گیرد.

او در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۸، بخشی از موفقیت مایکروسافت را حاصل توانایی خود و تیم رهبری‌اش در شناسایی زودهنگام اشتباه، و اتخاذ رویکردی متفاوت دانست.

او به طور قطع طی این سالها اشتباهات زیادی مرتکب شده‌است که می‌تواند از آنها درس گرفته باشد؛ حتماً شما هم ویندوز ویستا را به خاطر دارید.

۷ – خواب کافی دارد.

همه ما از اهمیت خواب آگاهی داریم.

او به جای گله کردن از کارکردن تا دیرهنگام  و کمبود خواب، از ۷ ساعت خواب شبانه خود اطمینان حاصل می‌کند، چون در غیر این صورت نمی‌تواند خلاق باشد.

این به طور قطع عادت خوبی است و هر کسی می‌تواند آن را در خود پرورش دهد.

۸ – واقعا روی کاری که انجام می‌دهد تمرکز می‌کند.

تعداد بسیار زیادی از ما به راحتی تمرکز خود را از دست می‌دهیم و حتی با اینکه می‌دانیم این کار چقدر ناکارآمد است، قربانی انجام چند کار در آن واحد می‌شویم.

گیتس نه تنها در برابر این وسوسه مقاومت می‌کند، بلکه هنگام کار روی موضوعات مختلف تمرکز بسیار زیادی روی آنها از خود نشان می‌دهد.

او آنقدر خود را وقف انجام کار می‌کرد که ممکن بود هنگام کد نوشتن خوابش ببرد، بعد از یک ساعت بیدار شود و درست از همان جایی که خوابش برده بود کارش را ادامه دهد.

شما لازم نیست تا این حد به خودتان فشار بیاورید، اما به جای سر زدن‌های مداوم به فیسبوک و قیمت‌های سهام، هرچه بیشتر روی کاری که انجام می‌دهید متمرکز شوید، کار بهتری انجام خواهید داد و اثربخش تر خواهید بود.

مشاوره ایزو

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *