دیر حقوق دادن فرقی با حقوق ندادن ندارد

◊یکی از بزرگترین تفاوت‌های میان کارمندان و صاحبان کسب و کار در این است که مدیران و صاحبان کسب و کارها حقوق پرداخت می‌کنند و کارمندان در انتظار پرداخت حقوق هستند.

پرداخت حقوق کافی

◊وظیفه یک مدیر این است که دخل و خرج یک کسب و کار را چنان مدیریت کند که پرداخت حقوق کافی و به موقع، جزء روال عادی شرکت باشد.

قصور مدیران

◊قصور مدیران در انجام درست این وظیفه، تمام وظایفی را که مدیران حتی به درستی در قبال کارمندان انجام می‌دهند، تحت الشعاع قرار خواهد داد مدیران در این مورد باید به نکات زیر توجه کنند:

جهت مشاوره ایزو و بالا بردن سیستم کیفیت سازمان خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.

کارمند برای حقوق کار می‌کند

◊شاید محیط کار شما یک محیط بی‌نظیر و عالی است، شاید اعتبار برندتان چنان بالاست که کارکردن در مجموعه شما یک افتخار بزرگ به شمار می‌آید، شاید شما یک مدیر دوست داشتنی هستید که همیشه دست نوازشتان بر سر کارمندان‌تان است، اما همه این‌ها را به کناری بگذارید، چرا که کارمند برای حقوق کار می‌کند. تمام آنچه برشمردم، تنها و تنها زمانی ارزش به شمار می‌آیند که شما حقوق مکفی را به موقع پرداخت کنید.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

تاخیر سه روزه با تاخیر سی روزه فرقی ندارد

◊جالب است که برخی مدیران با افتخار می‌گویند، ما تا به امروز نگذاشتیم حقوق‌ها بیش از یک هفته تاخیر داشته باشند،یک هفته تاخیر؟!حتی یک روز تاخیر هم پذیرفتنی نیست. تاخیر تاخیر است، چه یک روز، چه یک هفته،فقط بدانید که وقتی با تاخیر پرداخت می‌کنید، ارزش و اعتبار پرداخت حقوق را زیر سوال می‌برید.

گواهینامه CE  اروپا از تخصص های ماست.

انتظارت درک بالا نداشته باشید

◊اگر شما هم جزو مدیرانی هستید که انتظار دارید کارمندانتان شرایط بازار، وضعیت نامنظم پرداختی مشتریان و کارفرمایان شرکت، وضعیت زندگی خصوصی شما و هزار و یک پارامتر دیگر را درک بکنند، کاملا در اشتباهید.

حق کارمندان

◊همه این انتظارات را کنار بگذارید وظیفه شما به عنوان یک مدیر، بر آورده کردن همان یک انتظار به حق کارمندانتان است و آن چیزی نیست جز پرداخت حقوق به موقع شما بعد از بر آورده کردن این انتظار کارمندانتان می‌توانید انتظارات خود را لیست کنید و در جستجوی برآورده شدنشان از سوی کارمندان باشید.

 

با شماره های زیر تماس بفرمایید
02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
دیر حقوق دادن
Description
حق کارمندان ◊همه این انتظارات را کنار بگذارید وظیفه شما به عنوان یک مدیر، بر آورده کردن همان یک انتظار به حق کارمندانتان است و آن چیزی نیست جز پرداخت حقوق به موقع شما بعد از بر آورده کردن این انتظار کارمندانتان می‌توانید انتظارات خود را لیست کنید و در جستجوی برآورده شدنشان از سوی کارمندان باشید.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *