چگونه به درخواست تخفیف مشتریان پاسخ دهیم؟

قسمت پایانی
۳ – چه نوع تخفیفی عقلانی است؟

♦اگر محصول شما ۱۰۰۰۰تومان است و خریدار از شما تقاضای ۱۵% تخفیف دارد، از وی بپرسید” آیا شما فکر می‌کنید که قیمت ۱۰۰۰۰تومان برای این محصول زیاد است و یا شما نمی‌خواهید بیشتر از ۸۵۰۰تومان هزینه نمایید؟

جهت مشاوره ایزو و بالا بردن سیستم کیفیت سازمان خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.
قیمتی پایین‌تر و یا گزینه ای دیگر

♦این موضوع مشخص می‌نماید که آیا آن‌ها خریدار قیمت واقعی محصول شما نیستند و یا این قیمت برای آن‌ها مقرون‌به‌صرفه نیست،اگر مورد دومی صحت دارد به آنها قیمتی پایین‌تر و یا گزینه ای دیگر پیشنهاد دهید.

گزینه‌های گران‌تری

♦ممکن است که بگویید” قبلاً شما (گزینه‌های گران‌تری) را انتخاب می‌نمودید، چون (به شما کمک می‌کند در کمترین زمان X را به انجام برسانید، مناسب‌ترین سود درازای هزینه را داشته باشید و همه‌ی موارد را پوشش دهید) اما اگر نمی‌خواهید بیشتر هزینه کنید، ما گزینه‌ی ارزان‌تری (۷۶۰۰تومان) را به شما پیشنهاد می‌نماییم.

قیمت پایین‌تر

♦اگر مشتری بالقوه به شما می‌گوید که یک جنس گران در یک قیمت پایین‌تر می‌خواهد، شما می‌توانید به بحث ارزش محصول برگردید.

یک نمونه جواب:

♦” محصول فعلی شما نیازمند تعمیرات و نگهداری تقریباً ۱۰ بار در سال است، که مبلغی نظیر ۳۳۰۰تومان هزینه‌ی کارگر و خدمات دارد.

انتظار هزینه کردن

♦همچنین شما برای قطعات جدید نیز ۶۷۰ تومان پرداخت‌نموده‌اید،داده های ما نشان می‌دهد که این دستگاه‌ها بعد از سه سال استفاده معمولاً دو بار در سال خرابی دارند،بنابراین شما بایستی انتظار هزینه کردن حداقل ۷۰۰۰تومان برای سال بعد داشته باشید.

بازدهی

♦علاوه بر این بازدهی شما زمانی که دستگاه استفاده نمی‌شود،به‌طور جدی تأثیر می‌پذیرد و هزینه‌ای بالغ‌ بر ۲۰۰۰ تومان برای شما در سال جاری و تقریباً ۴۰۰۰تومان در سال بعد بر جای می‌گذارد،حال محصول ما ۱۱۰۰۰تومان فقط در یک سال برای شما ذخیره می‌نماید.

درخواست خود عقب‌نشینی

♦هنگامی‌که خریدار محصول شمارا به یاد آورد که در دراز مدت موجب کاهش هزینه شده است،احتمالاً از درخواست خود عقب‌نشینی کرده و یا منعطف‌تر برخورد نمایند.

در آخر

♦با استفاده ازاین‌گونه جواب‌ها شروع به کار نمایید و ترسی از شنیدن لغت تخفیف از مشتریان بالقوه نداشته باشید.

 

با شماره های زیر تماس بفرمایید
02177942240-77959675

گواهینامه CE  اروپا از تخصص های ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
درخواست تخفیف مشتریان
Description
بازدهی ♦علاوه بر این بازدهی شما زمانی که دستگاه استفاده نمی‌شود،به‌طور جدی تأثیر می‌پذیرد و هزینه‌ای بالغ‌ بر ۲۰۰۰ تومان برای شما در سال جاری و تقریباً ۴۰۰۰تومان در سال بعد بر جای می‌گذارد،حال محصول ما ۱۱۰۰۰تومان فقط در یک سال برای شما ذخیره می‌نماید.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *