لوگو

دلایل استفاده از داشبوردهای مدیریتی

متن زیر اطلاعات قابل تاملی در مورد داشبورد مدیریتی ارائه می نماید.

1- افزایش کارایی کارکنان

با استفاده از داشبورد های مدیریتی مدیران اجرایی درک کامل تری نسبت به وضعیت سازمان پیدا می کنند و میفهمند کارکنان کدام بخش کارایی بیشتری دارند. و کارکنان نیز وقتی بدانند به طور مداوم توسط داشبورد های مدیریتی پایش می شوند. افزایش کارایی خواهند داشت.

 

2- پایش دستاورد ها و اهداف

مدیران اجرایی با پایش پروژه ها بر روی داشبورد های مدیریتی بخوبی می توانند تطابق روند اجرای پروژه با برنامه ریزی پروژه را بررسی کنند و در صورت انحراف از برنامه آن را اصلاح نمایند.

 

3- کاهش هزینه و زمان

مدیران اجرایی بدون نیاز به صرف هزینه و زمان برای تجمیع اطلاعات از بخش های مختلف میتوانند اطلاعات یکپارچه شده و موثر را با سرعت بر روی داشبورد های مدیریتی ببینند و تحلیل کنند.

 

4- کاهش خطای انسانی

استفاده از داشبوردهای مدیریتی تصمیم گیری مبتنی بر حدس و گمان را کاهش می دهد. با استفاده از داشبورد های مدیریتی مدیران اجرایی می توانند تصمیمات مهم را بر پایه واقعیت ها و به درستی اتخاذ کنند.

 

5- استفاده ی موثرتر از داده

با استفاده از داشبورد ها و امکانات تصویر سازی داده ، داده ها موثر تر در اختیار مدیران اجرایی قرار می گیرد. به عنوان مثال آن ها بلافاصله با مشاهده ی منفی شدن روند ها به سرعت می توانند اقدام لازم را انجام دهند.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره IATF می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *