داشبوردهای مدیریتی

داشبوردهای مدیریتی

دلایل استفاده از داشبوردهای مدیریتی

  1. افزایش کارایی کارکنان

با استفاده از داشبورد های مدیریتی مدیران اجرایی درک کامل تری نسبت به وضعیت سازمان پیدا می کنند و میفهمند کارکنان کدام بخش کارایی بیشتری دارند. و کارکنان نیز وقتی بدانند به طور مداوم توسط داشبورد های مدیریتی پایش می شوند. افزایش کارایی خواهند داشت.

  1. پایش دستاورد ها و اهداف

مدیران اجرایی با پایش پروژه ها بر روی داشبورد های مدیریتی بخوبی می توانند تطابق روند اجرای پروژه با برنامه ریزی پروژه را بررسی کنند و در صورت انحراف از برنامه آن را اصلاح نمایند.

 

  1. کاهش هزینه و زمان

مدیران اجرایی بدون نیاز به صرف هزینه و زمان برای تجمیع اطلاعات از بخش های مختلف میتوانند اطلاعات یکپارچه شده و موثر را با سرعت بر روی داشبورد های مدیریتی ببینند و تحلیل کنند.

 

  1. کاهش خطای انسانی

استفاده از داشبوردهای مدیریتی تصمیم گیری مبتنی بر حدس و گمان را کاهش می دهد. با استفاده از داشبورد های مدیریتی مدیران اجرایی می توانند تصمیمات مهم را بر پایه واقعیت ها و به درستی اتخاذ کنند.

  1. استفاده ی موثرتر از داده

با استفاده از داشبورد ها و امکانات تصویر سازی داده ، داده ها موثر تر در اختیار مدیران اجرایی قرار می گیرد. به عنوان مثال آن ها بلافاصله با مشاهده ی منفی شدن روند ها به سرعت می توانند اقدام لازم را انجام دهند.

 

برای مشاور ایزو و مشاوره استراتژی با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.ایزو 9001 با آریان گستر

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *