داستان های مدیریتی؛ناسپاس

داستان های مدیریتی؛ناسپاس

داستان های مدیریتی؛ناسپاس

 

 

کاغذ در دهان سگ

قصاب با دیدن سگی که به طرف مغازه اش نزدیک می شد حرکتی کرد که دورش کند اما کاغذی را در دهان سگ دید کاغذ را گرفت، روی کاغذ نوشته بود «لطفا ۱۲ سوسیس و یه ران گوشت بدین»،۱۰ دلار همراه کاغذ بود.

 

تعجب قصاب

قصاب که تعجب کرده بود سوسیس و گوشت را در کیسه ای گذاشت و در دهان سگ گذاشت، سگ هم کیسه را گرفت و رفت. قصاب که کنجکاو شده بود و از طرفی وقت بستن مغازه بود تعطیل کرد و به دنبال سگ راه افتاد سگ در خیابان حرکت کرد تا به محل خط کشی رسید.

ایستگاه اتوبوس

با حوصله ایستاد تا چراغ سبز شد و بعد از خیابان رد شد  قصاب به دنبالش راه افتاد سگ رفت تا به ایستگاه اتوبوس رسید نگاهی به تابلو حرکت اتوبوس ها کرد و ایستاد،قصاب متحیر از حرکت سگ منتظر ماند. اتوبوس امد, سگ جلوی اتوبوس آمد و شماره آنرا نگاه کرد و به ایستگاه برگشت.

دهانش از حیرت باز بود

صبر کرد تا اتوبوس بعدی امد دوباره شماره آنرا چک کرد اتوبوس درست بود سوار شد قصاب هم در حالی که دهانش از حیرت باز بود سوار شد اتوبوس در حال حرکت به سمت حومه شهر بود و سگ منظره بیرون را تماشا می کرد.

کسی در را باز نکرد

پس از چند خیابان سگ روی پنجه بلند شد و زنگ اتوبوس را زد اتوبوس ایستاد و سگ با کیسه پیاده شد قصاب هم به دنبالش، سگ در خیابان حرکت کرد تا به خانه ای رسید،گوشت را روی پله گذاشت و کمی عقب رفت و خودش را به در کوبیداین کار را باز هم تکرار کرد اما کسی در را باز نکرد.

سگ یه نابغه است

سگ به طرف محوطه باغ رفت و روی دیواری باریک پرید و خودش را به پنجره رساند و سرش را چند بار به پنجره زد و بعد به پایین پرید و به پشت در برگشت،مردی در را باز کرد و شروع به فحش دادن و تنبیه سگ و کرد، قصاب با عجله به مرد نزدیک شد و داد زد: چه کار می کنی دیوانه؟ این سگ یه نابغه است، این باهوش ترین سگی هست که من تا به حال دیدم،مرد نگاهی به قصاب کرد و گفت: تو به این میگی باهوش؟ این دومین بار تو این هفته است که این احمق کلیدش را فراموش می کنه.

سحن آخر

مردم هرگز از چیزهایی که دارند راضی نخواهند بودچیزی که شما آنرا بی ارزش می دانید، بطور قطع برای کسانی دیگر ارزشمند و غنیمت است.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *