خویشاوند‌سالاری در محیط کار

برخورد با خویشاوند‌سالاری (Nepotism :

♦پارتی‌بازی، رابطه به‌جای ضابطه) در محیط کار می‌تواند بسیار دشوار باشد، بخصوص اگر روی موقعیت شما اثرات مخربی داشته باشد و شخص مذکور، از فرصت‌هایی استفاده کند که ناعادلانه‌اند،خویشاوندسالاری همراه با سودجویی از فرصت‌ها و مزایایی است که بنا بر روابط خانوادگی یا آشنایی و قرابت به دست می‌آیند و سابقه‌ای طولانی در تاریخ و حتی کل جهان دارد.

نحوه‌ی واکنش کارمندان

♦بااین‌حال تأثیر کلی رابطه سالاری در محیط کار و نحوه‌ی واکنش کارمندان به این موضوع، بستگی به خصوصیات فرد موردنظر، آگاهی و شفافیت در پروسه‌ی استخدام و سایر متغیرها دارد. اگر خودتان را در شرایطی یافتید که خویشاوندسالاری در قالب یک مشکل زشت و آزاردهنده، سلامت، رضایت شغلی و رشد حرفه‌ای شما را تهدید می‌کرد، به 3 راه‌ حل زیر برای مقابله با آن توجه کنید.

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
1) احساساتتان را کنترل کنید

♦اول یک نفس عمیق بکشید. لزوماً به این دلیل که فرد استخدام‌شده با رئیس شما رابطه دارد، به این معنی نیست که شما با نپوتیسم روبرو هستید. شاید فردی که از یک فرصت کاری برخوردار شده، از ویژگی‌ها و صلاحیت کافی برای رسیدن به این نقطه برخوردار است. بنابراین پیش از اینکه جبهه گیرید، موقعیت او را بررسی کنید.

مشاوره استراتژی با آریان گستر
2)حرفه‌ای باشید- خیلی حرفه‌ای!

♦فرض کنیم آنچه شما شاهدش هستید، بی‌تردید خویشاوندسالاریِ آشکار است و فرد مقبل شما، یک هیولای آزاردهنده است. صرفاً به این دلیل که این شخص، رفتارهای غیرحرفه‌ای و ناراحت‌کننده‌ای از خود بروز می‌دهد، شما هم نباید همین روش را در پیش بگیرید.

3) دستاوردهای موفقیت‌آمیز کاری خود را ثبت کنید

♦یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود خویشاوندسالاری و نپوتیسم باعث ناامیدی و خشم کارمندان دیگر شود، این است که فرد مذکور، از فرصت‌هایی بهره می‌برد که شایستگی و لیاقت آن‌ها را ندارد، بنابراین، یکی از بهترین روش‌های کاهش رنجش روانی این موضوع، این است که پیشرفت حرفه‌ای یا ترفیع خود را منوط به این شرایط تحمیلی نکنید.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
خویشاوند‌سالاری در محیط کار
Description
3) دستاوردهای موفقیت‌آمیز کاری خود را ثبت کنید ♦یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود خویشاوندسالاری و نپوتیسم باعث ناامیدی و خشم کارمندان دیگر شود، این است که فرد مذکور، از فرصت‌هایی بهره می‌برد که شایستگی و لیاقت آن‌ها را ندارد، بنابراین، یکی از بهترین روش‌های کاهش رنجش روانی این موضوع، این است که پیشرفت حرفه‌ای یا ترفیع خود را منوط به این شرایط تحمیلی نکنید.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *