لوگو

خطای بیش از حد فکر کردن

“هزارپایی بود که روی لبه میزی نشسته بود، ناگهان یک حبه قند خوشمزه آن طرف اتاق دید. او که باهوش بود شروع کرد به سنجیدن بهترین مسیر:از کدام پایه میز به سمت پایین بخزد، و از ک بزرگواریددام پایه میز به سمت بالا برود؟

قدم اول

کار بعدی این بود که تصمیم بگیرد کدام پا قدم اول را بردارد، بقیه پاها به چه ترتیبی حرکت را ادامه بدهند و … بعد تمام حالتهای مختلف را تحلیل و بهترین مسیر را انتخاب کرد و قدم اول را برداشت.

غرق در محاسبات و تفکر

با این حال هنوز آنقدر غرق در محاسبات و تفکر بود که وضعیت برایش پیچیده شد و برای مرورِ برنامه‌اش در همان قسمت مسیر ایستاد، آخر سر جلوتر نرفت و از گرسنگی مرد! ”

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
توصیه‌های هوشمنداته‌

اگر زیاد فکر کنید، ذهن خود را از توانایی احساسات خود محروم می‌کنید،احساسات در مغز شکل می‌گیرد و واضح و روشن است افکار منطقی هم همینطور،آنها فقط نوع متفاوتی از پردازش اطلاعات هستند، غریزی‌تر، اما نه لزوما کم‌ارزش‌تر در حقیقت گاهی آنها توصیه‌های هوشمنداته‌ تری ارائه می‌کنند.

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر
یک سوال: کی به مغزمان گوش کنیم و کی به قلب‌مان؟

اگر کاری است که با فعالیتهای تمرین شده سروکار دارد، مثل مهارت‌های موتورسواری یا سوالاتی که هزاربار به آنها پاسخ داده‌اید، بهتر است زیاد به تمام جزئیات فکر نکنید. چنین کاری توانایی درونی شما را برای حل مساله تضعیف می‌کند.

عصر هجری

این موضوع در مورد تصمیم‌هایی که نیاکان عصر هجری ما با آن روبرو بودند هم صادق است، مثل ارزیابی چیزهایی که قابل خوردن بودند، چه کسانی دوست خوبی برای ما خواهند شد و به چه کسی اعتماد کنیم،ما برای چنین مقاصدی میان‌برهای ابتکاری ذهنی داریم که به وضوح از تفکر منطقی برترند.

در آخر

اما در موارد پیچیده مثل تصمیم های مربوط به سرمایه گذاری، تامل هوشمندانه انکارنشدنی است،سیر تکامل ما را برای چنین بررسی‌هایی تجهیز نکرده است؛ پس منطق بر شهود پیروز می‌شود.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *