حفظ و نگهداري ثروت

حفظ و نگهداري ثروت

متن زیر را در مورد داستان مدیریتی مطالعه بفرمایید:

♦روزي، روزگاري پادشاهي 4 همسر داشت،او عاشق و شيفته همسر چهارمش بود،با دقت و ظرافت خاصي با او رفتار مي كرد و او را با جامه هاي گران قيمت و فاخر مي آراست و به او از بهترينها هديه مي كرد. همسر سومش را نيز بسيار دوست مي داشت و به خاطر داشتنش به پادشاه همسايه فخر فروشي مي كرد.

حفظ و نگهداري ثروت

♦اما هميشه مي ترسيد كه مبادا او را ترك كند و نزد ديگري رود،همسر دومش زني قابل اعتماد،مهربان،صبور و محتاط بود، هر گاه كه اين پادشاه با مشكلي مواجه مي شد،فقط به او اعتماد مي كرد و او نيز همسرش را در اين مورد كمك مي كرد،همسر اول پادشاه، شريكي وفادار و صادق بود كه سهم بزرگي در حفظ و نگهداري ثروت و حكومت همسرش داشت،او پادشاه را از صميم قلب دوست مي داشت، اما پادشاه به ندرت متوجه اين موضوع مي شد.

احساس بيماري

♦روزي پادشاه احساس بيماري كرد و خيلي زود دريافت كه فرصت زيادي ندارد،او به زندگي پر تجملش مي انديشيد و در عجب بود و با خود مي گفت: «من 4 همسر دارم، اما الان كه در حال مرگ هستم، تنها مانده ام.»

بنابراين

♦به همسر چهارمش رجوع كرد و به او گفت: «من از همه بيشتر عاشق تو بوده ام. تو را صاحب لباسهاي فاخر كرده ام و بيشترين توجه من نسبت به تو بوده است،اكنون من در حال مرگ هستم، آيا با من همراه مي شوي؟» او جواب داد: «به هيچ وجه!» و در حالي كه چيز ديگري مي گفت از كنار او گذشت،جوابش همچون كاردي در قلب پادشاه فرو رفت.

پادشاه غمگين

♦از همسر سوم سئوال كرد و به او گفت: «در تمام طول زندگي به تو عشق ورزيده ام، اما حالا در حال مرگ هستم. آيا تو با من همراه ميشوي؟» او جواب داد: «نه، زندگي خيلي خوب است و من بعد از مرگ تو دوباره ازدواج خواهم كرد.» قلب پادشاه فرو ريخت و بدنش سرد شد.

بعد به سوي همسر دومش رفت و گفت:

♦«من هميشه براي كمك نزد تو مي آمدم و تو هميشه كنارم بودي،اكنون در حال مرگ هستم،آيا تو همراه من مي آيي؟» او گفت: «متأسفم،در اين مورد نمي توانم كمكي به تو بكنم، حداكثر كاري كه بتوانم انجام دهم اين است كه تا سر مزار همراهت بيايم”» جواب او همچون گلوله اي از آتش پادشاه را ويران كرد.

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
ناگهان صدايي او را خواند:

♦«من با تو خواهم آمد،همراهت هستم،فرقي نمي كند به كجا روي، با تو مي آيم.» پادشاه نگاهي انداخت،همسر اولش بود،او به علت عدم توجه پادشاه و سوء تغذيه،بسيار نحيف شده بود. پادشاه با اندوهي فراوان گفت: «اي كاش زماني كه فرصت بود به تو بيشتر توجه مي كردم.»

شرح حكايت

♦در حقيقت، همه ما در زندگي كاري خويش 4 همسر داريم.

همسر چهارم ما

♦سازمان ما است،بدون توجه به اينكه تا چه حد برايش زمان و امكانات صرف كرده ايم و به او پرداخته ايم، هنگام ترك سازمان و يا محل خدمت، ما را تنها مي گذارد.

همسر سوم ما

♦موقعيت ما است كه بعد از ما به ديگران انتقال مي يابد.

همسر دوم ما

♦همكاران هستند، فرقي نميكند چقدر با هم بوده ايم، بيشترين كاري كه مي توانند انجام دهند اين است كه ما را تا محل بعدي همراهي كنند.

همسر اول ما

♦عملكرد ما است، اغلب به دنبال ثروت، قدرت و خوشي از آن غفلت مي نماييم،در صورتيكه تنها كسي است كه همه جا همراهمان است.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره استراتژی با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
داستان مدیریتی
Description
همسر سوم ما ♦موقعيت ما است كه بعد از ما به ديگران انتقال مي يابد. همسر دوم ما ♦همكاران هستند، فرقي نميكند چقدر با هم بوده ايم، بيشترين كاري كه مي توانند انجام دهند اين است كه ما را تا محل بعدي همراهي كنند. همسر اول ما ♦عملكرد ما است، اغلب به دنبال ثروت، قدرت و خوشي از آن غفلت مي نماييم،در صورتيكه تنها كسي است كه همه جا همراهمان است.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *