لوگو

توانمند سازی کارکنان 

موضوع توانمند سازی کارکنان را می توانید در متن زیر مطالعه بفرمایید:

◊یکی از مهمترین فاکتورهای توانمند سازی، ایجاد اعتماد در سازمان است. در حقیقت میتوان گفت اعتماد و فرهنگ درست سازمانی، بستر افزایش اعتماد است،در این میان شاید به جرات بتوان گفت قانون گرایی و عمل به قوانین، بهترین ابزار و رویکرد رهبران سازمان برای جلب اعتماد کارکنان و بهبود فرهنگ سازمانی می باشد،در حقیقت فرهنگ بد و خوب وجود ندارد بلکه ما، فقط رهبران بد یا خوب داریم.

موضوع فرهنگ سازمانی

◊موضوع فرهنگ سازمانی امروزه بعنوان یکی از اصلی ترین ابزارها در ایجاد تغییر و انگیزش در سازمانها می باشد. قانون گرایی به کارکنان می آموزد تا در برخورد با اشتباهات، سهل انگاری ها، کم کاری ها و … ، برخوردهای یکسان و برابر صورت گرفته و کارکنان را از شائبه اجحاف دور کند.

فضای اعتماد ایجاد و عدالت

◊در سازمانهایی که مرجع تصمیم گیری مدیران، قوانین مشخص، مکتوب، مدون و قواعدی یکسان است، فضای اعتماد ایجاد و عدالت نظام مند می شود،در این حالت درک پرسنل از عدالت افزایش می یابد و این افزایش درک، منجر به بهبود فرهنگ سازمانی می گردد شاید بتوان گفت در سازمان ها هم بایستی به دنبال ایجاد عدالت بود و هم به دنبال افزایش درک از عدالت.

مدیریت منابع انسانی

◊متن زیر ارسالی از سرکارخانم مهندس سارا حجازی فرزند مرحوم مهندس حسین حجازی (پدر اسانس ایران و موسس شرکت باریج اسانس) به کانال مدیریت منابع انسانی می باشد که به نوعی موضوع قانون گرایی در جهت ایجاد یک فرهنگ سازمانی درست را به ما می آموزد.

شرح خاطره:

◊در تابستان سال ۸۶ حدود یکسالی بود که در شرکت باریج اسانس کار می کردم و چند ماهی هم بود که ازدواج کرده بودم در آن برهه زمانی تصمیم گرفتم برای کارشناسی ارشد،کنکور بدهم،به همین دلیل مطالعه جزوات و کتاب های دوره کارشناسی را شروع و همزمان با مطالعه، در شرکت باریج اسانس نیز کار هم میکردم.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

مطالعه دروس کنکور

◊مرحوم پدرم متوجه این موضوع شد و برعکس تصور من با ادامه تحصیل در این برهه زمانی مخالفت کرد چرا که اعتقاد داشت فعلا اولویت با کار است نه ادامه تحصیل!با این حال من همچنان به مطالعه دروس کنکور، ادامه دادم نزدیک کنکور،از پدرم درخواست مرخصی کردم و پدرم با اکراه موافقت کرد و این در حالی بود که مانده مرخصی من منفی بود.

پرداخت حقوق

◊بعد از اتمام دوره مرخصی و فرارسیدن روزکنکور، واتمام آزمون به شرکت برگشتم و شروع بکار کردم زمان گذشت و روز پرداخت حقوق فرا رسید و من با کمال تعجب پس از دریافت فیش حقوقی خود متوجه شدم حقوق من واریز نشده است،خیلی حق بحانب به امور مالی مراجعه کردم و علت را جویا شدم پاسخی که شنیدم این بود که بعلت نبود مانده مرخصی، حقوقی به شما تعلق نمی گیرد.

مجوز ارفاقی

◊بعد از کمی گفتگو، به پدرم مراجعه کردم تا ایشان با مجوز ارفاقی خود، از واحد مالی بخواهد تا حقوق من پرداخت گردد،لذا شکایت خود را به ایشان ارائه کردم و ایشان قاطعانه پاسخ داد: مگه کار کردی که حقوق می خواهی؟!

هزینه معلم زبان خصوصی

◊اولش خیلی یکه خوردم و تعجب کردم و مجددا از ایشان خواهش کردم، دستور دهد تا حقوقم را واریز کند تا بتوانم هزینه معلم زبان خصوصی را بدهم اما پدرم راضی نشد و اعتقاد داشت که نمی بایست خلاف قوانین داخلی عمل کرده و نگاه مجزایی به من داشته باشد زیرا در غیر اینصورت فرهنگ اعتماد سازمان زیر سوال خواهد رفت،تلاش و اصرار من بی فایده بود و من از این بابت کاملا ناامید شدم.

مشاوره استراتژی با آریان گستر

رهبری صحیح سازمان

◊بعد از دو روز، مبلغی برابر حقوق من واریز شد که بعدا متوجه شدم هیچ ارتباطی به واحد مالی شرکت و کارکرد من نداشته و از حساب شخصی پدرم بوده است!!پدرم در برخورد اول رهبری صحیح سازمان را آموخت و در اقدام دوم به من اطمینان داد همیشه بعنوان پدری دلسوز حامی من خواهد بود،او هم نقش رهبری و هم نقش پدر را به خوبی ایفا کرد.
سارا حجازی – قائم مقام مدیریت شرکت باریج اسانس

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

 

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *