لوگو

تمرکز زمانی

متن زیر مطالبی را در مورد تمرکز زمانی ارائه می نماید:

♦ چندین قرن است که “مساله زمان” به صورت معمایی حل نشده باقی مانده است تا جایی که برخی از دانشمندان مطمئن نیستند که اصلا زمان وجود دارد یا نه، به اعتقاد آلبرت انیشتین زمان یک توهم است و این توهم به افراد اجازه می دهد تا به صورت ذهنی از لحظه حال به گذشته و یا آینده سفر کنند.

تمرکز زمانی

♦ یکی از مفاهیم کلیدی در بحث زمان، مفهوم “تمرکز زمانی” می باشد،به این معنی که افراد به چه میزان در مورد گذشته، حال و یا آینده فکر می کنند:

تمرکز گذشته

♦ نتایج پژوهش ها نشان می دهد افرادی که “تمرکز گذشته” دارند و مرتب در گذشته و با خاطرات آن زندگی می کنند، سطح بهزیستی کمتر و نارضایتی و افسردگی بیشتری را در زندگی فعلی‌شان تجربه می کنند.

احساس نارضایتی

♦ در بحث کاری نیز چون این افراد دائما در گذشته سیر می کنند و اتفاقات زمان حال را با تجربیات خوب گذشته مقایسه می کنند، احساس نارضایتی بیشتری دارند.

رفتارهای تهاجمی

♦ در مورد افرادی که تمرکز حال دارند، نتایج پژوهش ها متفاوت است، با اینکه این افراد ممکن است رضایت بیشتری از زندگی‌شان داشته باشند، با اینحال ممکن است رفتارهای تهاجمی و ریسک‌طلبانه بیشتری نشان دهند و تمایل بیشتری نیز به مصرف دارو و الکل داشته باشند.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
پیامدهای رفتاری

♦ افرادی که تمرکز افراطی نسبت به آینده دارند نیز پیامدهای رفتاری متفاوتی نشان می دهند. در کنار پیامدهای مثبت مانند هدفگذاری برای آینده، اهمیت بیشتر به سلامتی و بهداشت، برنامه ریزی مالی و …، برخی از این افراد تبدیل به “انسان‌های اگری” می شوند. به این معنی که همیشه منتظرند تا در یک زمانی در آینده زندگی را شروع کنند. “اگر” دانشگاه قبول شوم زندگی بر وفق مرادم خواهد شد. اگر کار پیدا کنم دیگر مشکلی نخواهم داشت…، اگر ازدواج کنم…، اگر صاحب خانه شوم…”

فکر کردن

♦ دسته‌ای از افراد هم هستند که اصطلاحا هیچ نوع تمرکزی ندارند. این افراد نه به گذشته فکر می کنند، نه دغدغه حال را دارند و نه نگران آینده هستند، به عبارت دیگر این افراد اصلا اهل فکر کردن نیستند.

افزایش خیلی زیاد سن

♦ هرچه افراد از نوجوانی به سمت بزرگسالی می روند، توجهشان نسبت به گذشته و آینده بیشتر و نسبت به حال کمتر می شود. البته با افزایش خیلی زیاد سن، توجه به آینده کمتر می شود.

مشاوره  ایزو 22000 با آریان گستر
نگرش کوتاه مدت

♦ یکی از عوامل تاثیرگذار در گرایش افراد به گذشته، حال و یا آینده، نوع تربیت آنها در دوران کودکی می باشد. یعنی والدین می توانند باعث تقویت یکی از این تمرکزها در فرزندانشان شوند. مطابق با پژوهش‌های آقای هافتسد، عوامل فرهنگی نیز در این زمینه تاثیرگذار هستند. به طور ویژه در فرهنگ های با نگرش کوتاه مدت، تمرکز حال و در فرهنگ های با نگرش بلندمدت، تمرکز آینده مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.

اتفاقات مهم زندگی

♦ اتفاقات مهم زندگی نیز می توانند باعث تغییر نوع تمرکز افراد شوند،به طور مثال معمولا بعد از یک اتفاق ناگوار (مانند سیل، زلزله، حوادث تروریستی و …)، تمرکز افراد به سمت حال شیفت پیدا میکند یعنی افراد اهمیت بیشتری به زمان حال می دهند.

نتایج مطالعات

♦ مطابق با نتایج مطالعات، قطعا افرادی که ترکیب متناسبی از هر سه نوع تمرکز را دارند، زندگی بهتری نیز خواهند داشت، می توان از گذشته درس گرفت، در زمان حال زندگی کرد و برای آینده برنامه ریزی نمود.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *