تله های خودمحوری در رهبری

◊خودمحوری یکی از اشتباهات بزرگ رهبری است که باعث می‌شود برآورده کردن خواسته‌های شخصی،به اهداف اصلی تیم ارجحیت پیدا کند،رهبرانی که در دام‌های خودمحوری اسیر می‌شوند،طرح و نقشه‌های شخصی‌شان را به اهداف دیگران ترجیح می‌دهند.

اهداف بزرگ‌تر

◊آن‌ها بیش‌ازحد نگرانند که چه تصویری در ذهن دیگران به‌جا می‌گذارند و به‌قدری مجذوب خودشان هستند که نمی‌توانند اهداف بزرگ‌تر را درک کنند،درواقع پنج تله‌ی خودمحوری وجود دارد که باعث لغزش رهبران می‌شود،سرعت عملکردشان را پایین می‌آورد و حتی گاهی باعث می‌شود که آن‌ها کل اهداف و دستور کارشان را تغییر بدهند.

تله‌ی توهم:

◊خودمحوری واقع‌بینی را از بین می‌برد و درک سطحی و ناقص از واقعیت،به تصمیم‌گیری‌های ضعیف و بیمار منجر می‌شود.

تله‌ی خودستایی:

◊خودمحوری تدابیر و تاکتیک‌های مؤثر را از بین می‌برد.هنگامی‌که رهبران بیش‌ازحد به خودشان مطمئن هستند و اعتمادبه‌نفس کاذبی دارند،به گزافه‌گویی روی می‌آورند،رهبران واقع گرا یا پراگماتیک نه از احساسات دیگران سوءاستفاده می‌کنند و نه ثبات خود را از دست می‌دهند.

تله‌ی برنده شدن:

◊خودمحوری چهره‌ی اهداف واقعی را تخریب می‌کند،رهبرانی که می‌خواهند همیشه پیروز میدان باشند،بجای طراحی سناریوهای «برد-برد» موفقیت‌ها و پیروزی‌های کوتاه‌مدت را جستجو می‌کنند و درنهایت،بازی را می‌بازند.

تله‌ی رنجش:

◊خودمحوری چرخه‌ی درگیری‌های بی‌پایان را پایه‌گذاری می‌کند رهبرانی که بر مبنای خودمحوری پیش می‌روند،افرادشان را گمراه می‌کنند.

تله‌ی خودشیفتگی:

◊خودمحوری شدت خودنمایی را افزایش می‌دهد،رهبران خویشتن محور،به‌دروغ خودشان را به دیگران علاقه‌مند نشان می‌دهند و با ریاکاری به دیگران نزدیک می‌شوند،آن‌ها نیازهای فردی خود را می‌شناسند و سعی می‌کنند به هر قیمتی،راهی برای پوشش ضعف‌های شخصیتی‌شان بیابند.

نتیجه گیری:

◊رهبران واقع‌بین و منطقی بر اساس دو اصل مهم کار می‌کنند،اجرای امور و تکمیل کارها. این اصول خودمحوری آن‌ها را کنترل می‌کند،اگر رهبران لذات کوتاه‌مدتشان را به همه‌چیز ترجیح بدهند، توانایی‌شان را برای ارزیابی واقعیات دنیای اطراف از دست می‌دهند و با یک چهارچوب فکری غلط و متوهم به مسائل نگاه می‌کنند.

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
خودمحوری در رهبری
Description
نتیجه گیری: رهبران واقع‌بین و منطقی بر اساس دو اصل مهم کار می‌کنند،اجرای امور و تکمیل کارها. این اصول خودمحوری آن‌ها را کنترل می‌کند،اگر رهبران لذات کوتاه‌مدتشان را به همه‌چیز ترجیح بدهند، توانایی‌شان را برای ارزیابی واقعیات دنیای اطراف از دست می‌دهند و با یک چهارچوب فکری غلط و متوهم به مسائل نگاه می‌کنند.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *