تعریف ممیزی داخلی

تعریف ممیزی داخلی

ممیزی داخلی:

ممیزی داخلی یک فعالیت مستقل و مطمئن تضمین و مشاوره ای است که برای ارزش افزوده و بهبود عملیات سازمان طراحی شده است. این امر به سازمان کمک می کند تا اهداف خود را با در نظر گرفتن یک روش سیستماتیک و منظمی برای ارزیابی و بهبود کارایی فرایندهای مدیریت، کنترل و مدیریت ریسک کمک کند.

فعالیت های ممیزی داخلی انجام شده توسط متخصصان با درک عمیق از فرهنگ، سیستم ها و فرآیندهای کسب و کار، اطمینان می دهد که کنترل های داخلی در محل برای رفع خطرات مناسب هستند، پروسه های مدیریتی موثر و کارآمد هستند و  اهداف سازمانی را برآورده می کند.

ارزیابی فناوری های بدیع، تجزیه و تحلیل فرصت ها، بررسی مسائل جهانی، ارزیابی خطرات، کنترل، اصول اخلاقی، کیفیت، اقتصاد و کارایی، اطمینان از اینکه کنترل در محل مناسب برای رفع خطرات است؛ همه از مزایای ممیزی داخلی می باشد.

اطلاع رسانی و بیان نظرات با وضوح و دقت چنین تنوع و چشم انداز گسترده ای به ممیزان داخلی در سازمان می دهد. و این، به نوبه خود، ممیزان داخلی را یک منبع ارزشمند برای مدیریت اجرایی و هیئت مدیره در دستیابی به  اهداف کلی و همچنین تقویت کنترل های داخلی و حکمرانی سازمانی می سازد.

برای مشاور ایزو و مشاوره ایزو 9001 با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.