تعریف مدیریت انرژی

تعریف مدیریت انرژی

تعریف مدیریت انرژی

در اين متن اطلاعاتي در رابطه با تعریف مدیریت انرژی ارائه شده است :

ISO 50001 برای تمامی سازمانها از هر نوع و اندازه و بدون توجه به شرایط جغرافیایی، فرهنگی و اجتماعی قابل اجراست. اجرای موفق استاندارد به تعهد تمامی سطوح سازمان به ویژه مدیریت ارشد بستگی دارد.

اجرای صحیح

به منظور اجرای صحیح استاندارد ISO 50001 تهیه پروفایل انرژی لازم می‌باشد برای این منظور می‌توان نسبت به انجام ممیزی انرژی اقدام نمود و یا اینکه پروفایل انرژی را با انجام بازنگری انرژی در در راستای بند 4.3.3 استاندارد ISO 50001 که از نظر زمان و هزینه به مراتب در ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به ممیزی انرژی قابل انجام است، تهیه نمود.

بازرسی انرژی در راستای قانون اصلاح الگوی مصرف و قوانین برنامه پنج ساله کشور بمنظور تطابق مصرف ویژه انرژی سازمانها و واحدهای صنعتی با استانداردهای معیار مصرف بعمل می‌آید و یکی از مواردی است که انجام آن در راستای تطبیق با الزامات قانونی در سیستم مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50001 ضرورت دارد.

ممیزی انرژی

ممیزی انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50002 را می‌توان به عنوان ابزاری جهت تعیین مصارف انرژی، شناسایی نواقص عمده و فرصتهای صرفه‌جویی انرژی نام برد. سازمانها و واحدهای صنعتی می توانند با بهره‌گیری از تکنیکهای رایج در ممیزی انرژی، تحلیل مناسبی از عملکرد واحدها، فرایندها و تجهیزات عمده مصرف کننده انرژی داشته باشند.

همین حالا با کارشناسان مشاور ایزو  تماس حاصل فرمایید.
در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.
 مشاوره ایزو 50001 تخصص ماست.
021-77942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *