تعریف بازار

تعریف بازار را می توانید در متن زیر مطالعه بفرمایید:

قسمت اول

◊در علم اقتصاد تعاریف متعددی برای بازار ارائه شده است،در تعاریف اولیه، بازار به مکانی فیزیکى اطلاق می‌شد که خریداران و فروشندگان براى مبادله کالا و خدمات درآن دور هم جمع مى‌شدند.

جهت مشاوره ایزو 45001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

دادوستد کالاها

◊اما در تعاریف بعدی چنین بیان شد که بازار نباید لزوماً وجود فیزیکی داشته باشد و فضای مشخصی را در بر گرفته باشد،در حقیقت بازار شامل تمام خریداران و فروشندگانى است که در حال دادوستد کالاها یا خدمات خاصى هستند.

برای مثال

◊برای مثال بازار معاملات سهام در سطح جهانی، بازاری است که عملیات خرید و فروش در آن از طریق شبکه­ های مخابراتی بین المللی صورت می‌پذیرد و مکان معینی ندارد.

مشاوره در امر مدیریت ریسک با آریان گستر

خریداران و فروشندگان

◊در حقیقت بازار مکانیزمی است که این امکان را به خریداران و فروشندگان می‌دهد تا به معامله دارایی های خود بپردازند،این دارایی ممکن است فیزیکی (مانند املاک) یا مالی (مانند اوراق بهادار) باشد.

ادامه دارد…

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
تعریف بازار
Description
برای مثال ◊برای مثال بازار معاملات سهام در سطح جهانی، بازاری است که عملیات خرید و فروش در آن از طریق شبکه­ های مخابراتی بین المللی صورت می‌پذیرد و مکان معینی ندارد.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *