تشخیص استعداد

تشخیص استعداد

تشخیص استعداد

6 راهکار تشخیص بهترین استعدادها در مصاحبه‌های شغلی

بهترین راه برای تشخیص بهترین استعدادها این است که مانند یک راهنما فکر کنید، نه افراد گارد مرزی. شما باید کسی باشید که باعث می شود فرد متقاضی به درون خود نگاه کند و بازتاب دهنده ی افکاری باشد که برای شما و آینده‌ی کسب و کارتان با اهمیت است.

شما به عنوان کارفرما، با مخاطرات زیادی روبرو هستید. استخدام افراد مناسب می تواند وضعیت شرکت یا بخش مورد نظر را به سطوح بهتری ارتقا دهد؛ این در حالی است که اشتباهات افراد نامناسب، بعد از سال ها و پروسه های طولانی نمایان می شود.
در ادامه با ترفندهایی آشنا خواهید شد که در تشخیص افراد درست به شما کمک می کنند:

افراد با اشتیاق را استخدام کنید

زمانی که آگهی استخدام شما منتشر می شود، افراد زیادی برای آغاز همکاری، تقاضای کار می‌دهند. افرادی که از پس چندین تست برآمدند و احتمالا می توانند وظایف محول شده را به خوبی به سرانجام برسانند. اما اشتیاق واقعی در چیزهای اضافی است که ارائه می دهند.
تشخیص این افراد در ترفیع های شغلی آسان تر است، اما اگر می خواهید شانس خود را با افرادی که خارج از سازمان شما کار کرده اند، امتحان کنید، باز هم باید کسانی را انتخاب کنید که فراتر از محدودیت های تعریف شده، فعالیت می کنند.
پس از نگاه انداختن به رزومه ی آنها، اجازه دهید که داستان فراز و نشیب های خود را بازگو کنند. کسی که توانایی مدیریت یک مصاحبه ی شغلی را داشته باشد، این جریان را از متقاضیان استخراج می‌کنددر جهت اخذ ایزو معتبر میتوانید با مشاورین آریان گستر تماس حاصل فرمایید .

 افراد کنجکاو را استخدام کنید

چگونه می توان کنجکاوی را تشخیص داد؟ به نقطه نظرات آنها گوش کنید. متقاضیان می توانند اطلاعات مربوط به شرکت شما را از طریق یک جستجوی ساده در اینترنت پیدا کنند. تنها کافی است بدانید که کدام یک از متقاضیان تا کشف اساسی‌ترین موارد نیز پیش رفته اند.
مثلا از آنها بپرسید: “درباره ی ابتکارات اخیر ما اطلاعات زیادی منتشر شده است؛ نظر شما درباره‌ی آنها چیست؟” متقاضی سوپراستار شما نه تنها آنها را مطالعه کرده، بلکه اطلاعات زیادی را درباره‌ی بخش‌های مختلف نیز بدست آورده است.
انتظار داشته باشید که این مصاحبه ها، دو طرفه باشند. این میزان از کنجکاوی و سرسختی در متقاضی می تواند برای شما مفید واقع شود.

 افراد نترس و شجاع را استخدام کنید

آیا فردی که با او مصاحبه می کنید، به اندازه ی کافی کنجکاو بوده و دائما به دنبال بهبود عملکرد و یا افزایش دانسته های خود است؟ این مسائل تنها در زمینه کاری مطرح نیستند، بلکه باید بدانید که آیا این روحیه را در زندگی شخصی، علاقه مندی ها و مهارت های فردی نیز حفظ می کنند یا خیر.
یک معیار برای تشخیص میزان نترس بودن آنها وجود دارد؛ آیا آنها از اینکه روزی شکست بخورند تا بتوانند راه های جدیدی را به سمت موفقیت پیدا کنند، هراس دارند؟ هیچ کس نمی تواند این مساله را مخفی کند.

سازمان ها میتوانند در راستای مشاوره ایزو 9001 در جهت رشد و بهبود اقدام نمایند شرکت آریان گستر آمادگی خود را جهت ارائه خدمات اعلام می نماید .

 سایبورگ ها را استخدام کنید

البته منظور از این، استخدام ربات ها نیست. شما باید بدانید که آیا متقاضی شما می تواند این فرآیند سه مرحله ای را به اجرا بگذارد؟

▫️جذب آموزه های جدید
▫️به کارگیری این اطلاعات در برنامه‌ها و تمرین‌های فعلی
▫️اجرای سریع آنها.

در بازار پر هیاهوی این روزها، یک مجموعه مهارت اساسی مورد قبول واقع می شود: شما به افراد تیزهوشی که نشانه ها را تشخیص می دهند نیاز دارید.

 از اعضای فعلی خود نظر بخواهید

حتی بهترین مدیران اجرایی نیز می توانند توسط افرادی که خود را به گونه‌ی دیگری نشان می‌دهند، گمراه شوند؛ و یا حتی برعکس. گاهی اوقات نمی توان استعداد واقعی را میان چندین منقاضی پیدا کرد. افراد کاریزماتیک به آسانی می توانند شما را گمراه کنند. به همین دلیل است که شرکت های بزرگ، مصاحبه های چند مرحله ای دارند.جهت مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید .

 به یاد داشته باشید که مجموعه‌ی یک فرد را استخدام می‌کنید

در تمامی زمینه های کسب و کار، استعدادهای سوپراستار از نقطه نظرات و عقیده های بی‌شماری برخوردارند. شما باید استعدادی را به کار بگیرید که با فرهنگ شرکت شما سازگاری داشته باشد. کارکنان خود را ترغیب کنید که خودشان باشند و به آن باور داشته باشید؛ انرژی‌ای که از طریق آن آزاد می شود، باورنکردنی است.

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *