تاب آوری سازمانی و منابع انسانی

بحران کرونا، تاب آوری سازمانی و منابع انسانی به مثابه دارایی تاب آوری سازمان در بحران

دانشگاه لوییزیانا

♦رساله دکتری که در پست بعدی آپلود گردیده است،در سال 2016 در دانشگاه لوییزیانا انجام شده و در زمینه توجه به نقش منابع انسانی به عنوان دارایی اصلی تاب آوری سازمانها در شرایط بحران است. این پژوهش جامع به ارزیابی توان تاب آوری سازمانی و پیامدهای آن بر اثربخشی ارتباطات بحرانهای داخلی سازمان با تکیه بر دارایی تاب آوری پرداخته است.

جهت مشاور ایزو و بالا بردن سیستم کیفیت سازمان خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.
سازمان تاب آور

♦همه میدانیم که یک سازمان تاب آور، سازمانی است که از دو جنبه قابل نگرش است، یک آنکه سازمان تاب آور توانایی بازسازی خود از دل عدم قطعیتها، استرسها و کمبود منابع و تهدیدات محیطی را داراست که این دیدگاه، روانشناختی است . در مقابل دیدگاه دیگر معتقد است که تاب آوری سازمانی بر توسعه و ایجاد قابلیت¬ها و توانمندیهای جدید سازمانی برای خلق فرصتهای جدید سازمانی در محیط اشاره دارد.

بحران کرونا و تاثیرات آن بر سازمانها

♦بحران کرونا و تاثیرات آن بر سازمانها در حال حاضر هم از حیث تغییرات در روالهای ارتباطی و حضور در سازمانها، هم از حیث چالش دورکاری و هم از حیث از دست رفتن برخی کارکنان و مدیران در اثر بیماری، سازمانها را به صورت روزانه با چالشها و موانعی که ظرفیت آنها برای بقاء و پیش رفتن در محیط را با تهدید روبرو ساخته است، مواجه ساخته وهم توان سازمان و هم توان افراد سازمان را متاثر ساخته است.

گواهینامه CE  اروپا از تخصص های ماست.

توان تاب آوری سازمان

♦در این میان، شاید این تحقیق که در آن برای مقابله با چنین بحرانهایی، توان تاب آوری سازمان با تکیه بر دارایی تاب آوری یعنی منابع انسانی، و با پر رنگ کردن نقش ”
♦رهبری اصیل،
♦ارتباطات متقارن و شفاف بین کارکنان و سازمان،
♦بهبود کیفیت رابطه بین سازمان و کارکنان

و از همه مهمتر تمرکز بر 4 بعد توان تاب آوری سازمانی یعنی :

♦کنش ارتباطی معنابخش،
♦کنش ارتباطی منطقی،
♦خودکارآمدی
♦شایستگی ( کفایت)،

پژوهش های کاربردی

♦مورد مدلپردازی و سپس آزمون مدل قرار گرفته است، بتواند چراغ راهی باشد برای انجام پژوهشهایی کاربردی که این موضوع را در سازمانهای ایرانی در این بحران بیماری، مورد بررسی و آزمون قرار دهد و نقاط قوت و ضعف دارایی تاب آوری سازمانها را مشخص نماید.

 

با شماره های زیر تماس بفرمایید
02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
تاب آوری سازمانی
Description
پژوهش های کاربردی ♦مورد مدلپردازی و سپس آزمون مدل قرار گرفته است، بتواند چراغ راهی باشد برای انجام پژوهشهایی کاربردی که این موضوع را در سازمانهای ایرانی در این بحران بیماری، مورد بررسی و آزمون قرار دهد و نقاط قوت و ضعف دارایی تاب آوری سازمانها را مشخص نماید.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *