چقدر باید به کارکنان اطلاعات بدهیم؟

چقدر باید به کارکنان اطلاعات بدهیم؟

چقدر باید به کارکنان اطلاعات بدهیم؟

 

 

توزیع کننده اطلاعات

نقش “توزیع کننده اطلاعات” یکی از نقشهای مهم مدیران است اگر کارکنان را به موقع و به اندازه در جریان اطلاعات مربوط به سازمان قرار دهیم، این کار بر عملکرد آنها موثر خواهد بود.

آنچه که کارکنان باید بدانند

کارکنان باید بدانند شرکت به کجا می رود؟ چه اهدافی را دنبال می کند؟ از نظر مالی در چه وضعیتی است؟ چه مخاطراتی سازمان و بازار محصولات آن را تهدید می کند؟ چه فرصت هائی فراروی سازمان است؟ و مهمتر از همه اینکه آنها ( هر یک از کارکنان ) چه سهم و نقشی در عملکرد سازمان داشته اند و باید داشته باشند؟

چشم انداز

دادن اطلاعات به کارکنان ، آنها را در رویای مدیران ارشد درباره آینده سازمان شریک می کند، چشم آنها را به روی آینده باز می کند، چشم انداز را فراروی آنها قرار می دهد و آنها را نسبت به رفتارها و عملکردهای مورد انتظار حساس تر می کند.

شرایط مالی امروز و فردا

اگر کارکنان بدانند که شرایط مالی امروز و فردای سازمان خوب نیست و خطراتی سازمان را تهدید می کند، تلاش بیشتری خواهند کرد تا خود و سازمان شان را از خطر برهانند، البته اثر گذاری این سیاست ( دادن اخبار بد و نگران کننده به کارکنان ) وقتی مثبت است که در روزهای خوب سازمان هم، اخبار خوشایند و امیدوار کننده و غرورآفرین را هم به اطلاع آنها رسانده باشیم و موفقیت ها را با آنها سهیم شده باشیم.

صداقت و شفافیت

مثل هر سیاست و اقدام مدیریتی دیگری، در این مورد هم ” صداقت و شفافیت ” حرف اول و آخر را می زند، با کارکنان صادق و شفاف باشیم، اطلاعات مربوط به حال و روز سازمان را مرتبا به گوش آنها برسانیم و از آنها بویژه برای عبور از موانعی که این روزها بسیاری از سازمانها درگیر آن هستند، کمک بخواهیم و آنها را به معنای واقعی کلمه عضو خانواده سازمان تلقی کنیم، آنها دستی را که با صداقت و به قصد کمک گرفتن به سویشان دراز شده را خواهند فشرد.

سخن آخر

البته وقتی اوضاع با همت و کمک کارکنان سر و سامان گرفت هم باید کارکنان را کماکان در سرنوشت سازمان شریک بدانیم و در سود و منافع سازمان سهیم کنیم.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *