لوگو

به فرزندان خود مدیریت مالی بیاموزید

شما با مقاله به فرزندان خود مدیریت مالی بیاموزید با ما همراهید.

وقتی به فرزندانتان اصول و قواعد نگهداری و مدیریت مالی را بیاموزید. آنها وقتی بزرگ شوند، كمتر تحت فشار مالی قرار خواهند گرفت.

«روبرت كیوساكی» نویسنده كتاب، «پدرپولدار، پدر فقیر» راه كارهای زیر كارهای زیر را به شما پیشنهاد می كند:

۱) برای فرزندانتان حساب پس انداز باز كنید

برای فرزندانتان دفترچه حساب پس انداز باز كنید و ماهیانه مبلغی پول نقد در آن بگذارید و به آنها این امكان را بدهید تا هر موقع كه خواستند از حساب خود برداشت كنند و با آنها مخالفتی نكنید. اما آخر ماه سری به بانك بزنید و از میزان برداشت آنها مطلع شوید. در حین انجام این كارها نیز گاهی با آنها در مورد برداشت پول، وحساب كتاب صحبت كنید.

۲) بدهیها و قرضهای آنها را كنترل كنید:

بسیاری از شركتها، كارتهای اعتباری به نوجوانان زیر ۱۸ سال می دهد، كه والدین آنها از قبل باید میزانی پول بابت این كارتها به عنوان پیش پرداخت بدهند.

چنانچه به فرزندانتان از این كارتها می دهید، حتماً از مقدار پولی كه به عنوان پیش پرداخت داده اید، یا پولی كه آنها توسط این كارت برداشت می كنند، اطلاع حاصل كنید. زیرا بدانید ولخرجی و ریخت وپاش شما را خیلی زود فقیر خواهد كرد.

۳) سه راه مفید برای جمع آوری (پس انداز) پول:

برای آنها سه حساب بانكی یا سه صندوق مجزا برای پس انداز پول در نظر بگیرید. یكی برای پس انداز طولانی مدت (مخصوص سرمایه گذاری) دومی برای پس انداز كوتاه مدت (مخصوص خرید و مایحتاج آنها) و سومی برای امور خیریه یا صدقات

و با آموزش به آنها در مورد نحوه پس انداز و برداشت پول، مدیریت مالی را به آنها یاد دهید.

همیشه استفاده از تجربیات دیگر مدیران و کارآفرینان بهتر از صدها فرمول جادویی عمل می‌کند.

این کتاب از سری کتاب‌های مدیریت نوشته شده توسط رابرت کیوساکی، مسیر روشن را برای موفقیت خوانندگان خود در هر شرایطی ارائه می‌دهد. کتاب استقلال مالی (آموزش چهاروجهی گردش پول)، در واقع ارائه تجربه‌های نویسنده برای طی کردن یک مسیر پر فراز و نشیب و رسیدن به موفقیت است؛ که می‌تواند الگوی خوبی برای افراد تازه کار یا آنهایی که در مسیر مدیریت خود ورشکست شده‌اند، باشد.

یکی از مقالات پرمخاطب این شرکت ، آشنایی با برنامه ربزی استراتژیک می باشد.

تمرکز اصلی این کتاب بر افزایش ثروت و کاهش بدهی به کمک دانش مالی است.

حوزه‌های مالی از جمله بانک و بیمه سازمان ‌هایی بسیار قانون‌مند بوده که لازم است به طور دقیق از قوانین وضع شده پیروی کنند. فرآیندکاوی به این صفت کمک می‌کند تا فرصت‌ های فروش را ضمن کاهش ریسک‌ های موجود و شرایط کلاهبرداری احتمالی، شناسایی کنند.

اعطا وام و مدیریت سرمایه‌گذاری و فروش از جمله فرآیند های مهم جهت اجرای فرآیند کاوی در صنعت مالی هستند.

یکی از مقالات پر مخاطب آسیب شناسی مدیریت می باشد. با ما همراه شوید.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

02177942240-02177959675

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *