لوگو

ایلان ماسک درباره خواب چگونه فکر می‌کند

ایلان ماسک درباره خواب چگونه فکر می‌کند با ما همراه بمانید:

چرا عادت و سبک او برای ما اهمیت دارد

اخیرا ایلان ماسک گفته است او هر شب ۶ ساعت می‌خوابد وگرنه سرکار اذیت خواهد شد این اعتراف توسط یکی از موفق‌ ترین کارآفرینان دنیا که داده‌ محور است برای همه مدیران و بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها و رهبران تجاری که بیش از حد در طول روز کار می‌کنند بسیار اهمیت دارد این بینش نه تنها برای خواب بلکه درباره میزان استراحت و کار حاوی نکات کاربردی مهمی است.

ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک در هفته‌های پیش به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد و همزمان چندین پروژه بزرگ و پرسروصدا مانند ساخت تونل‌های زیرزمینی برای شهرهای پر ترافیک و شلوغ ساخت خودروهای آینده و سفر به مریخ در آینده‌ای نزدیک را پیش می‌برد.

چگونه وقت می‌کنی؟

در یک گفت‌وگوی پادکستی از او سوال می‌شود با این همه پروژه «چگونه وقت می‌کنی؟»ایلان ماسک پاسخ می‌دهد: «خوب، من خیلی کار می‌کنم به طور معمول تا ساعت ۱ الی ۲ بامداد مشغول کار هستم» او توضیح می‌دهد که آخر هفته‌ها این اندازه کار نمی‌کند و همیشه هم این‌طور نیست که تا این ساعت کار کند بعد از او سوال می‌شود که «چقدر می‌خوابی؟»
ایلان ماسک پاسخ می‌دهد: «حدود ۶ ساعت»

مصاحبه کننده می‌گوید:

«برای کسی مانند شما که این اندازه کار می‌کند خیلی عجیب است این قدر می‌خوابد و چشمگیر است» گفتنی است که قبلا ایلان ماسک به ۸ ساعت خواب در یک شبانه‌ روز معروف بود ماسک توضیح می‌دهد: «من سعی کردم کمتر بخوابم ولی باعث کاهش بهره‌وری کلی من در کار می‌شود.»

مستندات تاریخی

مستندات تاریخی برای این گفته ایلان ماسک در دست است هر زمان بیش از اندازه کار کرده و کمتر به استراحت پرداخته است شاهد اشتباهاتی در توییت زدن یا تصمیم‌گیری‌های کلان بودیم.

منابع مالی غیرشفاف

در سال ۲۰۱۸، ماسک سعی داشت تولید خودروی تسلا مدل ۳ را راه‌اندازی کند ولی به طرز وحشتناکی کنار گذاشته شد او خودش هم اعتراف کرد که نباید از منابع مالی غیرشفاف برای تامین هزینه این پروژه استفاده می‌کرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا از ایلان ماسک و شرکت تسلا شکایت کرد و هر کدام به ۲۰ میلیون دلار جریمه شدند.

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
ریاست هیئت مدیره خودروسازی تسلا

ماسک مجبور شد برای دو سال از سمت ریاست هیئت مدیره خودروسازی تسلا کناره‌ گیری کند اگرچه همچنان مدیرعامل این شرکت بود همین‌طور او توییت‌های اشتباه و تمسخرآمیزی هم داشته است مثلا در جریان نجات پسران تایلندی گرفتار در غار توئیت اشتباهی منتشر کرد.

در اوج شهرت

ایلان ماسک روزگاری در اوج شهرت طی یک مصاحبه با نشریه نیویورک‌ تایمز اعتراف کرده بود که هفته‌ای ۱۲۰ ساعت کار می‌کند و پیش می‌آید برای چندین روز در کارخانه تسلا مشغول کار است و به خانه نمی‌رود.

مشاوره ایزو با آریان گستر
خستگی و فرسودگی

گفته بود با قرص‌های Ambien سعی در بیدار ماندن و کار بیشتر دارد،اما کم‌کم مشخص شد قرص‌های آمبین و خستگی و فرسودگی بیش از حد او چه اثرات مخربی روی کیفیت کارش دارد یک سال بعد، ایلان ماسک اعتراف کرد که تعداد ساعت‌های کارش در هفته را به ۸۰ الی ۹۰ ساعت رسانده است.

ساعت‌های کاری خود را به یک اندازه مشخص محدود کنید

واقعیت این است که شما برای انجام خلاق‌ترین و کارآمدترین کار خود در طول روز به یک خواب شبانه کافی نیاز دارید همین‌طور باید تعداد ساعت‌های کاری خود را به یک اندازه مشخص محدود کنید و به طور مداوم استراحت داشته باشید فقط در این صورت است که به بهترین بازدهی خود خواهید رسید.

در آخر

وقتی فردی مانند ایلان ماسک با آزمایش‌های متعدد روی خودش به این نتیجه می‌رسد که باید به خواب شبانه اهمیت دهد نتیجتا ما هم باید این نکته را جدی بگیریم و آن را انجام دهیم.

مقاله مدیرعامل موفق اینستاگرام را مطالعه بفرمایید:

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarcoشرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *