ایده های جدید و خلاقانه را برانگیزید و آنها را آزمایش کنید:

ایده های جدید و خلاقانه را برانگیزید و آنها را آزمایش کنید:

آیا دوست دارید تمام ایده های خلاقانه را خودتان ارائه دهید؟

واقعیت این است که شما به تنهایی نمی توانید به تمام ایده های خلاقانه بیندیشید. و قطعا به افرادی نیاز دارید به افرادی نیاز دارید که بتوانند خلاقانه بیندیشند. و این امر نیازمند تغییر فرهنگ شرکت از تصدیق و پیروی به چالشی کردن موضوعات و پذیرش نگاه های متفاوت دارد. فرهنگی که باعث رشد و پرورش اولویت ها و خلاقیت ها بشود،شما باید به دیگران نشان دهید که به شدت پشتیبان ابتکارات و نوآوری ها هستید.

برای افزایش تشویق و حمایت از خلاقیت، به پیشنهادهای زیر توجه نمایید:

به افرادفرصت تفکر بدهید. معمولا خلاقیت بر مبنای تقاضا ایجاد نمی شود. تفکر جزئی از فرایند خلاقیت محسوب می گردد،ببینید که آیا دیگران شما را فردی می دانند که پشتیبان و مشوق خلاقیت است یا کسی که هرگونه خلاقیتی را در نطفه خفه می کند. به بازخوردهای افراد به دقت گوش دهید، حتی اگر این بازخوردها با تصور شما از خودتان در تضاد باشد. تا زمانی که متوجه نشدید دیگران چگونه به تفسیر و مشاهده آنها می پردازند،موضوع را به بحث و بررسی بگذارید.

 

از افراد بخواهید خلاق باشند:

از دیگران به خاطر ارائه ی نظرات و ایده های خلاقانه تقدیر و تشکر کنید.
شرایطی فراهم آورید که دیگران درباره ی روش های جدید تفکر، اکتشافات، محصولات و خدمات به بحث و گفتگو بپردازند. خلاقیت خود به تولید خلاقیت منجر می گردد.

 

از افراد ایده پرداز حمایت کنید:

چرا که این افراد موجب نگرانی کل گروه می شوند و دیگران می پندارند که ایده های این افراد آنها را وا می دارد تا راحتی و آسایش کارهای روتین و روزمره را کنار بگذارند تا به یادگیری کارهای جدید بپردازند. لذا شما باید حامی و ناجی آنها باشید. با آنها ارتباط برقرار کنید و توضیح دهید که چرا ایده های جدید، برای موفقیت گروه و سازمان بسیار مهم و ضروری هستند.

دادن پاداش

از افرادی که راه حل های خلاقانه ارائه می کنند با پاداش های ملموس ( ارتقاء شغلی، افزایش حقوق) یا پاداش های ناملموس ( تصدیق و شناخت، ارائه ی پروژه های چالشی تر به آنها) تقدیر و تشکر کنید.

جهت مشاوره ایزو و گرفتن ایده های جدید برای کسب و کار خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.
02177942240-77959675

 

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو