لوگو

افراد موفق

ژست‌هایی که افراد موفق و حرفه‌ای به خود می‌گیرند.

زبانِ بدن بخش مهمی از شخصیت ما را در برمی گیرد. بیشتر افراد توجهی به طریقه‌ی نشستن، بلند شدن، حرف زدن و حرکات خود ندارند، اما لازم است آگاهی بیشتری نسبت به حالات و زبان بدن خود داشته باشیم، زیرا خود ما آگاهانه به حرکات مان توجه نداریم اما دیگران به طور غریزی زبان بدن ما را زیر نظر دارند و حتی علائم غیرکلامی ما روی اطرافیان نیز تأثیرگذار است.

لازم است بدانید حرکات و رفتارهای هر فرد روی نحوه‌ی تفکر، احساس، خلاقیت، استرس و عملکرد او تأثیرگذار است. زبان بدن افراد موفق متفاوت است و هر یک از اعضای بدن آن‌ها در جهت کامیابی حرکت می‌کند.

وقتی دراز می‌کشید خلاقیتتان به اوج خود می‌رسد.

دَرِن لیپنیکی، استاد دانشگاه ملی استرالیا می‌گوید، دراز کشیدن سبب می‌شود در کارهای خلاقانه خود به پیشرفت بهتری دست یابید. شاید این بدین خاطر است که افکار خلاقانه وقتی به پشت دراز می‌کشیم، بیشتر به ذهنمان خطور می‌کند.
لازم است بدانید در هنگام ایستادن هورمون نورآدرنالین ترشح می‌شود که مانع از بروز افکار خلاقانه است.

وقتی دست به سینه باشید مصمم‌تر خواهید بود

دست به سینه ایستادن سبب می‌شود تا بهتر بتوانید با چالش‌ها و مسائل غیر قابل ‌حل روبه‌رو شوید و عملکرد بهتری از خود نشان دهید.

اعتمادبه‌نفس تان بالا می‌رود وقتی همانند سوپرمن بایستید

اِمی کادی، استاد دانشگاه هاروارد آمریکا می‌گوید، قدرتمندانه ایستادن، نگه‌داشتن بازوها رو به بالا یا بیرون یا همانند سوپرمن ایستادن با دست‌ها در کنار بدن، سبب می‌شود تا اعتمادبه‌نفستان بالا رود. پس زمانی که احساس یاس و ناامیدی، عصبانیت و ناامنی می‌کنید، این ژست را به خود بگیرید تا رفتار بهتری از خود نشان دهید.

lبا لبخند زدن استرس کمتری خواهید داشت

وقتی نسبت به کاری بی رغبت و در حال اخم کردن و غر زدن باشید، مغزتان پیامی مبنی بر سخت بودن کار دریافت می‌کند. بدن برای پاسخ به این پیام هورمون کورتیزول ترشح می‌کند که سبب بالا رفتن میزان استرس می‌شود.
برای مقابله با استرس لبخند بزنید تا اطرافیان نیز آرامش بیشتری داشته باشند و با این کار، میزان استرس شما هم کاهش یابد.

وقتی سرتان را به جلو خم کنید احساس راحتی بیشتری دارید

وقتی در حال صحبت با یکی از دوستان یا همکاران خود هستید، کمی سرتان را به جلو خم کنید تا هم خودتان و هم طرف مقابل احساس راحتی بیشتری داشته باشد. البته خم کردن سر به جلو، نشانه‌ی احترام متقابل نیز است و ارتباط بهتری را شکل می‌دهد.

اگر حالت بدن دیگران را تکرار کنید احساساتش را بهتر درک خواهید کرد.

تحقیقات نشان می‌دهد تقلید کردن زبان بدن دیگران به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید احساسات او را درک کنید.
البته تقلید از حرکات صورت سبب می‌شود تا طرف مقابل احساس کند رابطه‌ی مثبت و سازنده‌ای میان شما برقرار شده است.

وقتی اختلاف میان شما و دیگری ایجاد می‌شود، کمی با زاویه بایستید

با ایستادن یا نشستن با زاویه، از بروز تنش‌ها و اختلافات بیشتر جلوگیری می‌کنید؛ زیرا ایستادن رو در رو به اختلافات دامن می‌زند. وقتی در این حالت بایستید و حرفی بزنید، طرف مقابل احساس می‌کند در حال تهدید کردن هستید، در این زمان لازم است کمی پایتان را جا به جا کنید و در مقابل او زاویه‌دار بایستید یا بنشینید.

با آدامس جویدن شادتر و قوی‌تر به نظر می‌رسید!

شاید آدامس جویدن در جمع کار درستی نباشد، اما تحقیقات نشان می‌دهد آدامس جویدن سبب می‌شود تا عکس‌العمل‌های بهتری را از خود نشان دهید و هوشیاری‌تان بالا رود. علاوه بر آن، با آدامس جویدن جسورتر و شادتر خواهید بود.

مشاوره ایزو

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *