لوگو

۶ نشانه‌ اشخاص نامناسب برای مشورت

۶ نشانه‌ اشخاص نامناسب برای مشورت را در متن زیر می توانید دنبال بفرمایید:

◊مشورت کردن با دیگران،چه درباره‌ی زندگی و چه درباره‌ی کسب‌وکار می‌تواند به تصمیم گیری درست و کاهش احتمال خطا کمک کند،اما به‌شرط اینکه از شخص شایسته‌ای مشورت بگیرید،گاهی افراد با اینکه نیتی جز یاری و همراهی ندارند،صرفا چون از همه‌ی جوانب قضیه مطلع نیستند،ممکن است بدون هیچ تعمدی راهنمایی اشتباه بکنند. در اینجا ۶ نشانه در اختیار شما قرار می‌دهیم که دریابید شخص مناسبی را برای مشورت کردن انتخاب نکرده‌اید.

۱. مشورت‌دهنده فاقد صلاحیت است:

◊اگر مشورت‌دهنده شخصی تصادفی است و حتی زمینه‌ی کاری‌اش با شما یکسان نیست،باید اعتبار مشورت دریافتی و مشورت‌دهنده را دوباره ارزیابی کنید،به‌ویژه درباره‌ی مشورت کسانی که به مصلحت و منافع طرف مقابل نمی‌اندیشند،باید بسیار محتاط بود،کسانی که حواس‌شان به شما هست و به شما و موفقیت‌تان اهمیت می‌دهند،بهترین افراد برای مشورت هستند.

۲. مشورت دریافتی با موقعیت شما جور نیست:

◊افراد معمولا براساس تجربیات خودشان مشورت می‌دهند که آن هم شاید با موقعیتی که مشورت‌گیرنده درگیر آن است مطابقت نداشته باشد.

۳. مشورت‌دهنده بدون اینکه گوش کند فقط حرف می‌زند:

◊اگر مشورت‌دهنده زیاد از «باید» استفاده می‌کند مراقب باشید،مشورت‌دادن خوب نیازمند اطلاع از شرایط طرف مقابل است و زمانی مشورت‌دهنده می‌تواند به‌درستی از شرایط‌تان مطلع شود که وقت بگذارد و سؤالاتی از شما بپرسد.

۴. مشورت صرفا حول محور نتیجه‌ی نهایی می‌چرخد و نه فرایند تصمیم گیری:

◊درباره‌ی مشورت‌هایی که فقط بر خود تصمیم متمرکزند و درخصوص مراحل تصمیم گیری کمکی نمی‌کنند محتاط‌تر رفتار کنید،چراکه فرایند ارزیابی به‌اندازه‌ی جواب نهایی حائز اهمیت است.

مشاوره EFQM با آریان گستر

۵. مشورت‌دهنده جهت‌گیری احساسی دارد:

◊غلیان احساسی زیاد می‌تواند نشانه‌ی جهت‌گیری مشورت‌دهنده باشد،شاید او برنامه‌ای در سر دارد که با برنامه‌‌ی شما نمی‌خواند.

۶. مشورت دریافتی با حس درونی‌تان مغایر است

◊اگر ندای درون‌تان با مشورت دریافتی مخالف است،شاید بد نباشد که به حس درونی‌تان اعتماد کنید.

چگونه به مشاوره‌ی غلط پاسخ بدهیم؟

◊اگر متوجه شدید که درحال دریافت مشورت درستی نیستید،باز هم می‌توانید ادامه‌ی صحبت‌های طرف مقابل را بشنوید،اشکالی ندارد به مشورتی که لزوما کمک‌کننده نیست گوش کنید،شاید مشورت کردن با طرف مقابل به‌کارتان نیاید،اما حداقل می‌توانید از خلال صحبت‌هایش به چیزی درباره‌ی خود آن شخص پی ببرید که بعدها به‌دردتان بخورد یا حتی می‌توانید در فکرتان، برای طرف مقابل استدلال مخالف بیاورید .

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *