اشتراک رویکرد های نهادی و فرهنگی

اشتراک رویکرد های نهادی و فرهنگی

رویکرد نهادی و فرهنگی

هر دو رویکرد نهادی و فرهنگی بیان می کنند که شرکت های چند ملیتی فعالیت های خود را در راستای برنامه های محلی تطبیق داده اند. همانطور که قبلا اشاره شد،این فرایند یک وابستگی مسیر مشخص را منعکس می سازد،کشورها یا مناطق به دنبال کردن مسیرهایی مجزا گرایش دارند،در ضمن با مجموعه های مشخصی از برنامه های مدیریتی و به ویژه منابع انسانی ارتباط دارندکه به سادگی تغییر نمی یابند.

شرکت های چند ملیتی

شرکت های چند ملیتی هنگامی که وارد کشور جدیدی می شوند،ناچار به انطباق سیاست و برنامه های سازمانی خود،با انتظارات و واقعیت های محلی می گردند.حتی اگر این به معنای دور شدن از برنامه های سازمانی باشد که مدت طولانی در سازمان پابرجا بوده اند،باید اشاره کرد که بیشتر نظریه های فرهنگی،فرهنگ را به عنوان بخش عمده و اساسی ساختارهای اجتماعی وسیع تر تعریف می کنند.

به بیان دیگر

به بیان دیگر،علیرغم نوشتارهای نهادگیریی اخیر،ملاحظات فرهنگی شناخت مشترکی از اثرات عینی چارچوب های نهادی رسمی و غیر رسمی دارند.به هر حال،تفسیر آن ها،نسبتا محافظه کارانه است. زیرا ساختارها به عنوان پیکره هایی هستند که تداوم و نظم را تضمین می کنند.به جای این که در پاسخ به فشار های داخلی و خارجی،پویایی و تغییر پذیری داشته باشند.

جهت مشاوره ایزو و رویکرد های گوناگون،کارشناسان آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو