لوگو

استقبال ۵۶ درصد شرکت‌های جهان از دورکاری کارمندان

 

 

 

در حالی که تا چند سال قبل مدیران شرکت‌ها اصرار داشتند کارمندانشان هر روز اول وقت پشت میزشان باشند، مدتی است که این روند در حال تغییر است، به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، بررسی‌های جدید موسسه هابز نشان می‌دهد دورکاری به‌عنوان یک رویه شغلی در بسیاری از کشورهای جهان در حال پذیرفته شدن است و تحقیقی که در این زمینه در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته حاکی است ۵۶ درصد از شرکت‌ها در نقاط مختلف جهان از دورکاری استقبال می‌کنند.

یک روز در هفته

بر همین اساس ۵۲ درصد از کارکنان شرکت‌های تجاری در جهان حداقل یک روز در هفته را دور کاری کرده و بدون حضور در محل کار و از منزل وظایف خود را انجام می‌دهند بررسی مذکور با همکاری ۳۰۲۸ کارمند در ۶ قاره جهان و از ۲۳ کشور مختلف انجام شده است افزایش بهره‌وری و تمرکز مهم‌ترین عامل استقبال کارمندان شرکت‌ها از دورکاری بوده است البته در هر قاره دلایل اصلی استقبال از دورکاری با دیگر قاره‌ها متفاوت بوده است.

آمریکای شمالی

به‌عنوان مثال در آمریکای شمالی مردم به دورکاری علاقه دارند چون از این طریق دیگر نیازی به رفت و آمد و گرفتاری در شلوغی خیابان‌ها ندارند. اما در قاره آفریقا مردم از دورکاری استقبال می‌کنند، زیرا باعث می‌شود در مصرف پول صرفه‌جویی کنند بر اساس پژوهش یادشده در قاره آمریکای جنوبی امکان استخدام افراد کاملا دورکار وجود دارد اما در قاره آسیا بعید است که شرکتی فردی را به‌طور دورکار برای کل هفته استخدام کند. در مجموع تنها ۱۶ درصد از شرکت‌ها در کل جهان به کارکنان خود امکان می‌دهند به‌صورت کاملا دورکار فعالیت کنند. همچنین احتمال اینکه مردانبتوانند شغلی را در قالب دورکاری انجام دهند ۸ درصد بیشتر از زنان است.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *