لوگو

الزامات سیستم مدیریت کیفیت از دید استاندارد IATF 16949:2016

الزامات سیستم مدیریت کیفیت از دید استاندارد IATF 16949:2016 را در متن زیر دنبال بفرمایید:

◊در استاندارد تازه انتشار یافته IATF 16949 که بروز شده استاندارد ایزو تی اس است، الزاماتی برای اجرا در سازمان ها ارائه شده است که هر سازمانی که تمایل به اجرا استاندارد IATF و دریافت گواهینامه دارد، باید این الزامات را رعایت نماید.

الزامات سیستم مدیریت کیفیت از دید استاندارد IATF 16949 به 4 دسته کلی تقسيم می شود:
1) الزامات استاندارد ISO 9001:2015 و IATF 16949:

◊هر الزامی که در بندهای استاندارد آمده است باید در سازمان رعایت و اجرا شود،این الزامات که در قالب بندهای استاندارد بوده و از بند 4 شروع می شود،مجموعه ای از الزامات و خواسته های استاندارد است که جهت بخش های مختلف و موضوعات مختلف سازمانی ارائه شده است،الزامات مربوط به استاندارد ایزو 9001 که برمبنای استاندارد 9001 است که در بندها آمده و مابقی موارد شامل الزاماتی است که توسط شرکت های تشکیل دهنده IATF ارائه کرده اند،این الزامات پایه و اساس اجرا و پیاده سازی استاندارد است.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند

الزامات قانونی:

◊هر الزامی که بصورت قانونی برای سازمان وجودداشته باشد، باید در سازمان اجرا شود و از نظر استاندارد الزام است.

◊اگر سازمانی محصولی تولید می کند که نیازمند اخذ استاندارد ملی باشد، این استاندارد باید توسط سازمان اخذ شود تا سازمان بتواند استاندارد IATF16949 را دریافت کند.

3) الزامات مشتری یا CSR:

◊بسته به این که شرکت با کدام خودرو ساز کار می کند، الزاماتی از جانب مشتری یا همان خودروساز ارائه می شود که سازمان باید آنها را رعایت کند و این الزامات توسط ممیزین نیز کنترل می شود.

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

بعنوان مثال

◊شرکتی که با ساپکو ایران خودرو کار می کند باید الزامات استاندارد SSR2 ساپکو و شرکتی که با سازه گستر سایپا کار می کند باید استاندارد SSQR را پیاده سازی و اجرا نماید. هر خودرو سازی در کشور، الزامات مختص به خود را دارد که باید توسط پیمانکارها رعایت شود.

4) الزامات سازمانی:

◊هر الزامی که در سازمان و توسط سازمان تدوین می شود باید در سازمان رعایت و اجرا شود،بعنوان مثال اگر سازمانی قید کند که برای هر بار ارسال محصول، باید محصولات در بسته بندی خاصی ارسال شود و این سبک بسته بندی نه الزام مشتری باشد و نه الزام استاندارد، اما همچنان باید در سازمان رعایت شود و ممیزین نیز این موضوع را بررسی و ممیزی می کنند.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *