ارتقای مهارت رهبری

ارتقای مهارت رهبری با کوچینگ

کوچینگ، پتانسیل‌های ذاتی افراد را شناسایی می‌کند:

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

◊اگر یک رهبر مهارت‌های کوچینگ را به مهارت رهبری خود اضافه نماید،درک خواهد کرد که افراد تحت رهبری او، اعضای ارزشمند تیم هستند؛زیرا با استعداد و با مهارت هستند و خلاقیتی ذاتی دارند،این باور، به وجود آورنده‌ی رفتاری است که از افراد حمایت می‌کند،آن‌ها را رشد می‌دهد و محیطی را به وجود می‌آورد که به جای محدود ساختن پتانسیل افراد، آن را آزاد می‌کند.

کوچینگ، فعالیتی مشارکتی است:

◊کوچینگ، به جای مجبور کردن افراد، متضمن کار کردن با آن‌ها برای دست‌یابی به نتایج است. مشارکت در بطن مهارت‌های جدید کاری است،زیرا حوزه‌ی فعالیت مغز را گسترش داده و منابع بزرگتری را فراهم می‌سازد. رهبری که کوچینگ می‌داند،این موضوع را درک می‌کند و همیشه برای مشکلات،درخواست بازخورد می‌کند.

کوچینگ از هدایتی مناسب بهره می‌گیرد:

◊کوچ‌ها، آمادگی اعضای تیم را برای یک وظیفه‌ی معین بررسی کرده و سبک رهبری مناسبی را به‌کار می‌گیرند،عضو جدید تیم به راهنمایی‌های واضح و مشخصی برای وظیفه‌اش نیاز دارد، در حالی که یک عضو با سابقه تنها به اشاراتی برای رشد و بهبود نیاز دارد.

کوچینگ به تمرکز دیگران روی مأموریت و چشم‌انداز کمک می‌کند:

◊کوچ‌های بزرگ به تیم‌هایشان کمک می‌کنند تا همیشه نتایج نهایی را در نظر داشته باشند،یک تیم متمرکز،یک تیم در حال انجام مأموریت است و تمرکز، عنصر اساسی موفقیت است.

کوچینگ به معنای اعتماد و اطمینان است:

◊رهبری که علاوه بر مهارت رهبری یک کوچ خوب هم هست،می‌داند که اعضای تیم در صورت وجود اطمینان،اعتماد به نفس دارند تا «پذیرا» باشند؛ یعنی ریسک‌ها را بپذیرند و در سطوحی فعالیت کنند که چه بسا در محیط ترس و سرشار از ابهام، قابل رؤیت نباشند.

کوچینگ به معنای همدلی است:

◊کوچ‌ها به نیازهای عاطفی توجه می‌کنند،زندگی پشت درهای شرکت یا کارخانه متوقف نمی‌شود و کوچ‌های خوب می‌دانند که بهداشت روانی، یکی از اجزای مهم عملکرد کاری است. کوچ‌ها روانشناس نیستند، اما به علائم تشویش‌های احساسی توجه می‌کنند،توانایی گوش دادن همراه با مهربانی نه تنها یک مهارت کوچینگ، بلکه یک مهارت انسانی است.

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.
کوچینگ به معنای رشد دادن افراد است:

◊یک باغبان می‌داند که دانه در محیط مناسب،پتانسیل رشد دارد،یک کوچ، محیطی را به وجود می‌آورد که یادگیری در آن از طریق تشویق، سرمشق بودن و حمایت تحقق می‌یابد.

کوچینگ به معنای ایجاد عزت نفس است:

◊کوچ‌ها می‌دانند که یکی از راه‌‌های برخورداری از عزت نفس از طریق به اتمام رساندن موفقیت‌آمیز کار به وجود می‌آید،کوچ‌ها به افراد کمک می‌کنند تا منطقه‌ی امن‌شان را به گونه‌ای گسترش دهند و حتی از منطقه امن خود خارج شوند که متضمن موفقیت بوده و شکست به حداقل برسد.

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

 

Summary
Article Name
ارتقای مهارت رهبری
Description
کوچینگ به معنای همدلی است: ◊کوچ‌ها به نیازهای عاطفی توجه می‌کنند،زندگی پشت درهای شرکت یا کارخانه متوقف نمی‌شود و کوچ‌های خوب می‌دانند که بهداشت روانی، یکی از اجزای مهم عملکرد کاری است. کوچ‌ها روانشناس نیستند، اما به علائم تشویش‌های احساسی توجه می‌کنند،توانایی گوش دادن همراه با مهربانی نه تنها یک مهارت کوچینگ، بلکه یک مهارت انسانی است.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو