لوگو

ادکار

 

 

مدل ادکار در مدیریت تغییر چیست؟

مدل ادکار که مخفف و برگرفته از حروف اول کلمات ذیل می باشد، یکی از مدل های مدیریت تغییر در کنار مدل های کرت لوین و گام های مدیریت تغییر جان کوتر می باشد.

1. Awareness
2. Desire
3. Knowledge
4. Ability
5. Reinforcement

1. Awareness(آگاهی):

آگاهی فرد نسبت به نیاز به تغییر، خیلی از افراد نیاز به تغییر را درک نمی کنند و فکر می کنند که کامل هستند و لذا هیچ موقع تغییر نمی کنند؛

گام اول در تغییر آگاهی نسبت به نقاط بهبود نیازمند تغییر می باشد.

2. Desire(تمایل):

تمایل به شرکت در فرآیند تغییر، دانستن و آگاهی نسبت به تغییر کفایت تغییر را نمی کند بلکه تمایل به تغییر و شرکت در فرآیند تغییر است که چرخه مدیریت تغییر را به حرکت در می آورد،باید بخواهیم و علاقه مند به تغییر باشیم، چه در سطح فردی و چه در سطح سازمانی.

3. Knowledge(دانش):

دانش نسبت به چگونگی تغییر؛ اینکه بدانیم چه راهکارهایی برای تغییر مد نظر وجود دارد و چه دانشی برای تغییر مورد نیاز است و یا چه تکنولوژی هایی برای تغییر مورد نظر در دسترس است.

4. Ability(توانایی):

توانایی به اجرا گذاشتن تغییر، قطعا مدیریت تغییر و رسیدن به وضعیت مطلوب نیازمند شایستگی هایی می باشد که می بایست فراهم گردد.

5. Reinforcement(تقویت):

پایداری در مسیر تغییر نیازمند تقویت های مثبت می باشد،چه بسیار برنامه های تغییری که در مسیر اجرا بخاطر نبود تقویت های مثبت با شکست مواجه شده اند.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *