اخلاق در تصمیم گیری

اخلاق در تصمیم گیری را می توانید در متن زیر مطالعه بفرمایید:

◊هنگام تصمیم گیری می بایست سه معیار اساسی رامورد توجه قرارداد،اولین این موارد سودمند گرایی است و در آن تصمیمات صرفا بر اساس پی آمد ها یا نتایج آن ها اتخاذ می شود. این دیدگاه به تفکر غالب در تصمیم گیری های تجاری تبدیل می شود،با اهدافی چون کارایی، بهره وری و سود آوری همخوانی دارد.

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند

حقوق افراد

◊معیار دوم تمرکز بر رعایت حقوق است،بر همین اساس افراد باید تصمیماتی که دارند را بر پایه قانون بگیرند،تاکید بر حقوق افراد برای آزادی در گفتار و حفظ حقوق شخصی می باشد.

وضع قوانین و اجرای عادلانه

◊سومین معیار رعایت عدالت می باشد.به کار گیری این معیار نیازمند وضع قوانین و اجرای عادلانه آن می باشد،توجه به هر کدام از این معیار ها نقاط مثبت و منفی دارد.

مشاوره استراتژی با آریان گستر

به عنوان مثال

◊تمرکز بر سودمند گرایی باعث افزایش کارا یی و کارآمدی شود اما ممکن است در سازمان منجر به نادیده گرفت حقوق برخی افراد گردد،همین طور توجه به حقوق و قوانین ممکن است سازمانی بیش از حد قانون گرا را ایجاد کرده و به این صورت کارایی کارآمدی کمتر شود.

در آخر

نهایتا تمرکز بر عدالت ممکن است جوی در سازمان ایجاد کند که باعث ریسک گریزی و عدم خلق نوآوری شود.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarcoشرکت آریان گستر

Summary
Article Name
اخلاق در تصمیم گیری
Description
به عنوان مثال ◊تمرکز بر سودمند گرایی باعث افزایش کارا یی و کارآمدی شود اما ممکن است در سازمان منجر به نادیده گرفت حقوق برخی افراد گردد،همین طور توجه به حقوق و قوانین ممکن است سازمانی بیش از حد قانون گرا را ایجاد کرده و به این صورت کارایی کارآمدی کمتر شود.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *