لوگو

روند و مراحل اخذ گواهینامه ایزو (ISO)

باید بدانید که گواهینامه ISO یک گواهینامه استاندارد بین‌المللی است که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO) صادر می‌شود. این استانداردها بر اساس توافق بین کشورها و صنایع مختلف توسعه یافته‌اند و به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کنند تا بهبود کیفیت محصولات و خدمات خود را ارتقا دهند و به تجارت بین‌المللی رقابتی‌تر و قابل اطمینان‌تری دست یابند.

برای اخذ گواهینامه ISO، شما نیاز به انجام مراحل زیر دارید:

  1.  شناسایی استاندارد مورد نیاز: بررسی و تعیین استاندارد ISO مورد نیاز برای سازمان خود است. ممکن است شما به استانداردهای مختلفی نیاز داشته باشید، مانند ISO 9001 برای مدیریت کیفیت، ISO 14001 برای محیط زیست، ISO 27001 برای امنیت اطلاعات و غیره. انتخاب استاندارد مناسب بر اساس نیازها و فعالیت‌های سازمان خود بسیار مهم است.
  2. بررسی و انطباق با استانداردها: بررسی نیازها و الزامات استاندارد ISO مورد نظر و بررسی انطباق سازمان با آن‌ها است. باید مطمئن شوید که سازمان شما برای اخذ گواهینامه آماده است و تمامی الزامات استاندارد را پوشش می‌دهد.
  3.  آمادگی سازمان: در این مرحله، شما باید اقداماتی را برای آماده‌سازی سازمان برای اخذ گواهینامه انجام دهید. این شامل آموزش کارکنان، تدوین و اجرای سیستم‌های مدیریتی مناسب، ایجاد فرآیندها و رویه‌ها، تهیه مستندات و ثبت‌نام جهت بازرسی است.
  4. بازرسی و ارزیابی: در این مرحله، یک سازمان بازرس مستقل و معتبر برای ارزیابی سیستم‌ها و فرآیندهای سازمان شما به منظور اخذ گواهینامه ارسال می‌شود. بازرس، با بررسی مستندات، مصاحبه با کارکنان و بررسی عملکرد عملیاتی سازمان، انطباق سازمان با استانداردها را ارزیابی می‌کند.
  5.  صدور گواهینامه

البته در این مسیر، همکاری با یک مشاور متخصص در زمینه استانداردهای ISO می‌تواند بسیار مفید واقع شود. آنها می‌توانند شما را در تمامی مراحل اخذ گواهینامه همراهی کنند و راهنمایی لازم را ارائه دهند.

مراحل اخذ ایزو به زبان ساده تر:

 ابتدا بايد سازمان استاندارد مورد نياز خود را شناسايي كند. سپس اقدام به انتخاب مشاور جهت پياده سازي استاندارد نمايد. جهت انتخاب مشاور مقالات بسياري در داخل همين سايت ارائه شده است كه مي توانيد با مراجعه به مقالات مذكور اطلاعات لازم را كسب نماييد(انتخاب مشاور ایزو). سپس تيم مشاور اقدام به پياده سازي استاندارد مورد نياز مي نمايد.

پس از انجام فرآيند پياده سازي و مميزي داخلي و بعد از برطرف كردن عدم انطباق هاي احتمالي به وسيله ي اقدامات اصلاحي ،سازمان آماده ي مميزي نهايي توسط CB ميباشد. پس از موفقيت در مميزي نهايي و برطرف كردن عدم انطباق هاي جزئي ، گواهينامه توسط شركت هاي CB (صدور گواهينامه ایزو )صادر مي گردد. باید توجه داشت که پروسه ی زمانی پیاده سازی و اخذ گواهینامه ها با توجه به فرایندهای سازمان،ابعاد و فعالیت مجموعه های مختلف متفاوت است.

این شرکت بر مبنای شرح خدمات ارائه شده پیش از شروع همکاری نسبت به مشاوره در راستای سیتم مورد نیاز اقدام مینماید.

شرکت مهندسی مشاور آریان گستر یکی از شرکتهای فعال در زمینه مشاوره ایزو و پیاده سازی و اخذ گواهینامه ایزو میباشد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر همین الان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

021-77942240-77959675

 

 

شرکت آریان گستر

2 Comments

  1. پینگ بک ایزو 13485-تجهیزات پزشکی-ایزو تجهیزات پزشکی-77942240-77944064

  2. پینگ بک اقدامات نابه جای روسای بد - مشاور ایزو , اخذ ایزو , شرکت ایزو , مشاوره ایزو , ایزو 9001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *