لوگو

برای مقابله با اثرات کم‌خوابی در محیط کار چه کنیم؟

همه ما تجربه بی‌خوابی یا کم‌خوابی شبانه داشته‌ایم صرف‌نظر از دلایلش این موضوع تأثیر آشکاری روی عملکرد ما در طی روز دارد مسئله وقتی مهم‌ تر می‌شود که ما شاغل هستیم و مجبوریم ساعت‌ها سر کار حاضر شویم در چنین حالتی کم‌ خوابی ما حتما روی عملکرد شغلی‌ مان تأثیر خواهد داشت در این مقاله به‌ سراغ راهکارهایی برای مقابله با اثرات کم‌ خوابی هنگام کار کردن می‌رویم.

راه‌حل‌ موقت

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مقابله با کم‌خوابی هنگام کار کردن مصرف چای و قهوه است کافئین موجود در این دو نوشیدنی، شما را چند ساعت سرحال و هوشیار نگه می‌دارد
اما مصرف این ماده به‌ مثابه یک ماده مخدر صرفا علائم ظاهری کم‌ خوابی را برطرف می‌کند و توان حل مشکل به‌ صورت اساسی را ندارد از طرفی مصرف بیش از حد آن به بی‌خوابی بیشتر منجر می‌شود و در طولانی‌ مدت مشکل را بدتر می‌کند بهتر است مصرف این ماده را به زمان‌ها و شرایط خاصی محدود کنید.

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
راه‌حل‌ اساسی

یکی از راه‌حل‌های اساسی و واضح  استراحت و خواب کافی پیش از کار کردن است اما ضرورت‌های شغلی کمتر اجازه می‌دهد که کارمندان یا کارفرمایان بتوانند هر زمان که احساس خستگی کردند بخوابند با این حال دانستن این نکته که کم‌ خوابی می‌تواند چه تأثیرات منفی عمیقی بر عملکرد افراد آنها داشته باشد شاید باعث شود که مدیران تصمیمات بهتری در این زمینه اتخاذ کنند حتی اگر امکان خواب عمیق چند ساعته فراهم نیست، یک چرت کوتاه ۲۰دقیقه‌ ای هم برای رفع خستگی و بازیابی توان مغز کافی است.

اگر امکان استراحت کردن و چرت زدن نداشتیم، چه کنیم؟

با وجود راهکارهای گفته‌ شده گاهی اوقات پیش می‌آید که مجبوریم با کم‌ خوابی کار کنیم در این شرایط می‌توانیم از برخی راه‌ حل‌ها برای کاهش اثرات کم‌ خوابی استفاده کنیم.

مشاوره استراتژی با آریان گستر
تحقیقات علمی

کارهایی را که به توجه و تمرکز زیادی نیاز دارند به زمان دیگری موکول کنیم تحقیقات علمی نشان داده‌اند که کم‌خوابی بیشترین تأثیر منفی را روی وظایف جدید دارد، پس بهتر است کارهای معمولی و همیشگی (که نیاز به دقت زیادی ندارند) را انجام دهید و وظایف مهم‌تر را به زمان دیگری واگذار کنید.

از دیگران کمک بگیرید

در تیم شما افراد سرحال زیادی هستند که استراحت کافی داشته‌اند در انجام وظایف مهمی که مغز شما در شرایط کم‌ خوابی کشش لازم برای حل آنها را ندارد، می‌توانید از آنها کمک بخواهید.

در آخر

در نهایت اگر مجبور شدید خودتان همه کارها را انجام بدهید، سعی کنید تا قبل از ارائه نتیجه آن را با کمک دیگران بررسی کرده و اشکالات احتمالی را رفع کنید درصورت امکان ارائه نتیجه را به روز دیگری که سرحال هستید واگذار کنید تا بتوانید آن را دوباره بررسی کنید.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *